معافیت تحصیلی برای دانش آموزان در سال ۹۱

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: دانش‌آموزانی که به سن مشمولیت می‌رسند برای تحصیل از سال تحصیلی ۹۲-۹۱ موظف به اخذ معافیت تحصیلی هستند.

سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی گفت: با توجه به ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی که تصریح دارد مشمولان برای ادامه تحصیل باید معافیت تحصیلی اخذ کنند، بنابراین تمامی دانش‌آموزان متولد مهر ماه ۱۳۷۳ و قبل از آن برای اشتغال به تحصیل در سال تحصیلی ۹۲-۹۱ باید برای دریافت معافیت تحصیلی به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی در خصوص فرآیند صدور معافیت تحصیلی دانش‌آموزان مشمول اظهار داشت: این دسته از دانش‌آموزان برای دریافت برگ درخواست معافیت تحصیلی باید به واحد آموزشی که ثبت‌نام کرده‌اند مراجعه کنند و با دریافت این برگ که توسط مدیر واحد آموزشی امضا و ممهور شده، به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) رفته تا پس از ثبت اطلاعات، برگ معافیت تحصیلی توسط این دفاتر صادر و به مشمول تحویل شود تا با ارائه آن به واحد آموزشی بتواند از ابتدای مهر ماه سال جاری به تحصیل اشتغال یابد.

اکبر حلوایی افزود:با صدور معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان مشمول ضمن این که آنان از مدت تحصیل خود در سن مشمولیت در مقطع متوسطه آگاه شده و به همین دلیل وارد غیبت نخواهند شد، می‌توانند در صورت این که تحصیلات آنان پیوسته بوده یا در مدت تعیین شده فارغ‌التحصیل شده باشند در صورت پذیرش در دانشگاه از معافیت تحصیلی دانشجوئی بهره‌مند شوند.

وی گفت: دانش‌آموزانی که به صورت داوطلب آزاد تحصیل می‌کنند و همچنین به اشخاصی که قبل از سن مشمولیت در مقطع متوسطه فارغ‌التحصیل شده باشند، معافیت تحصیلی تعلق نمی‌گیرد.
۴۷۳۰۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ