معاون بانک مرکزی:قرار نیست ارز سفر های تفریحی مردم را ما تامین کنیم

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه قیمت ارز در بازار نسبت به ماه های گذشته کاهش یافته، نرخ بازار ارز آزاد و مرجع بزودی به یکدیگر نزدیک می شوند.

ابراهیم درویشی در جمع خبرنگاران، افزود: با فعالیت صرافی های مجاز نرخ ارز کاهش مناسبی یافته است.

وی در خصوص نحوه ارایه مجوز به صرافی ها گفت: برخی از صرافی ها توسط اتحادیه طلا و جواهر و تعدادی نیز توسط بانک مرکزی مجوز دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: تعدادی از صرافی ها نیز مخفیانه فعالیت می کنند که ماموران بانک مرکزی به صورت غیر مشهود به آنها مراجعه و پس از شناسایی از طریق مراجع ذیصلاح اقدامات لازم انجام می شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی تصریح کرد: این بانک نیاز ضروری ارزی افراد را تامین می کند اما اگر افراد باز هم نیاز به ارز مازاد داشته باشند می توانند به صرافی های مجاز مراجعه کنند.

درویشی گفت: قرار نیست نیاز ارزی سفر های گردشی و تفریحی به خارج از کشور توسط بانک مرکزی تامین شود.

غیر از بانک تات در حال حاضر ادغام دیگری نداریم

معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص ادغام بانک تات با دو موسسه مالی و اعتباری گفت: مراحل ادغام در حال انجام است و پس از انجام آن اطلاعات در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: غیر از بانک تات در حال حاضر ادغام دیگری در دستور کار نیست اما اگر بانک ها تخلفی داشته باشند با آنها برخورد می شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص وضعیت تخلف در سیستم بانکی اظهار داشت: نمی توان گفت که قطعا در بانک ها تخلف وجود ندارد و در بهترین نقاط جهان نیز بانکداری دارای مقتضیات خاص است.

این مقام مسوول در بانک مرکزی، افزایش نیافتن شعب تا زمان ارتقا کنترل های داخلی و بازرسی ۸۰ نفر در بانک ها را از برنامه های سال جاری بانک مرکزی برای افزایش نظارت ها عنوان کرد.

/۳۱۳۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ