معاون رئیس جمهوری ونزوئلا: حال چاوز خوب نیست

۱۱م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

afp1-30.jpeg

به گفته معاون رئیس جمهوری ونزوئلا، چاوز از عوارض عوارض بیماری و عمل جراحی رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نیکولاس مادورو، معاون رئیس جمهوری ونزوئلا در یک مصاحبه تلویزیونی در کوبا جزئیات عوارض بیماری هوگو چاوز را اعلام نکرد اما گفت که عفونت دستاگه تنفسی سبب ایجاد این عوارض تازه شده و چاوز دست کم دو روز است که با مشکلاتی روبرو شده است. نیکولاس مادورو گفت که وی فرصت صحبت با هوگو چاوز را داشته تا بتواند او را در جریان آخرین اطلاعات از اوضاع کشور قرار دهد.

معاون رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: ۱۹ روز پس از این عمل جراحی، اوضاع سلامتی هوگو چاوز رو به وخامت می‌رود و این امر نشان دهنده پیچیده‌ شدن اوضاع جسمانی رئیس جمهوری ونزوئلا است؛ روندی که نشان می‌دهد این جراحی بدون خطر نبوده است.

نیکولاس مادورو افزود: هوگو چاوز پیام تبریک سال نو خود را به تمامی خانواده‌های ونزوئلایی در سراسر این کشور ارسال کرد و آغوش خود را به گرمی برای تمامی کودکان ونزوئلایی که همیشه در قبلش می باشند، باز کرد. آرزوی او این است که سال ۲۰۲۲ سال اتحاد ملی باشد. با شرایط قوی روحی، جسمی و ذهنی چاوز و همچنین با وجود مراقبت‌های ویژه متخصصان، هوگو چاوز نهایتا می‌تواند این بیماری را شکست دهد.

معاون رئیس جمهوری ونزوئلا که اوائل صبح شنبه به کوبا رسید گفت، تصمیم گرفته تا مدت نامحدودی در هاوانا بماند.

وی همچنین اطمینان داد که تغییر و تحولات آتی دربارهٔ شرایط سلامتی چاوز را به اطلاع عموم می‌رساند.

هوگو چاوز از ژوئن سال ۲۰۱۱ به بیماری سرطان مبتلا شده و تا امروز چهار بار تحت عمل جراحی در کوبا قرار گرفته است.

به گفته مادورو حال عمومی چاوز خوب نیست و او پس از انجام عمل جراحی در “وضعیت حساسی” به سر می برد.

هوگو چاوز، که ۵۸ سال دارد، هنگام ورود به مبارزات انتخابات ریاست جمهوری در ماه اکتبر سال جاری اعلام کرد که کاملا درمان شده اما پس از پیروزی در این انتخابات، بار دیگر به کوبا بازگشت و تحت عمل های جراحی تازه قرار گرفت.

مقام‌های دولت ونزوئلا ابتلای هوگو چاوز به سرطان را تایید کرده‌اند اما مشخص نیست که او مبتلا به چه نوع سرطانی است و خبرها مربوط به وضعیت سلامتی وی متناقض به نظر می رسد.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *