معاون رگولاتوری: اپراتور ها اخطار های رگولاتوری را جدی بگیرند!

معاون رگولاتوری: اپراتور ها اخطار های رگولاتوری را جدی بگیرند!

در صورتی که تخلفات یک اپراتور عمده باشد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجاز است، زمان پروانه اپراتور را کاهش داده و یا حتی آن را لغو کند.

حسن رضوانی ، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت و گو با خبرنگار سیتنا پرس (متعلق به وزارت ارتباطات) اظهار داشت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در صورت مشاهده تخلفات از سوی اپراتور ها، اخطار های لازم را می دهد؛ اما اگر پس از گذشت شش ماه ،رسیدگی لازم از سوی اپراتور  صورت نگیرد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می تواند از ابزار های دیگری بهره ببرد.

وی ادامه داد: این فرصت شش ماهه،  مهلت عادلانه ای است که  رگولاتوری در اختیار اپراتور ها قرار می دهد تا  وضعیت خود را بهبود بخشیده و  به تخلفاتشان رسیدگی کنند.
رضوانی با بیان این که سازمان تنظیم مقررات در نظارت های خود کوتاهی نمی کند گفت: جز برنامه‌های سال جاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیاده‌سازی سامانه هوشمند نظارت بر عملکرد اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعاتی در کشور است.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با بیان این مطلب اظهار کرد: مطابق برنامه پنجم توسعه کشور یکی از برنامه‌های سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، تحقق نظارت و ارائه خدمات الکترونیکی است.                                                                                                                    

وی افزود: بر همین اساس و تاکنون اقدام‌های موثری در بخش نظارت، به منظور ایجاد زیربناهای مناسب و توانمند برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده صورت گرفته که از جمله آن‌ها می توان به مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات در این حوزه اشاره کرد.                                                                                                                                                                                                                       وی نظارت آنلاین، تسریع در انجام امور، اطلاع‌رسانی و سرویس‌دهی بموقع به مشتریان اپرتورها را از اهداف الکترونیکی شدن نظارت بر فعالیت اپراتورها دانست و تصریح کرد: برای این منظور و بر اساس تصویب کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کلیه اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعاتی باید امکان اتصال به شبکه را برای نظارت بر پارامترهایی که در پروانه‌ها لحاظ شده، فراهم کنند.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ