معاون فعلی حقوقی وزارت ارتباطات بازهم مدعی شد: دستور وزیر فقط برای توقف هم‌کدی بود، نه یکسان‌سازی همراه اول

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

به گفته معاون حقوقی وزیر ارتباطات، دستور وزیر فقط برای توقف طرح هم‌کدی بوده و شامل تعرفه یکسان همراه اول نمی‌شود. وی همچنین گفته اظهارات مخابرات در خصوص ضرر ناشی از همکدی غیرواقعی بوده است.
 
 
به گزارش  فارس موضوع دستور وزیر برای توقف تعرفه‌های مخابراتی دیروز در نشست خبری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد که با پیچیده‌شدن بخشی از موضوع، بعضی خبرنگاران قانع نشدند و قرار شد در پایان نشست معاون پارلمانی و حقوقی وزیر ارتباطات که اتفاقا عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران نیز هست دربارهٔ  این موضوع بیشتر توضیح دهد و شفاف‌سازی کند.
 
علی‌اصغر عمیدیان در جمع خبرنگاران توضیحاتی را در خصوص دستور وزیر ارتباطات برای توقف تعرفه‌های مخابراتی بیان کرد.
 
معاون پارلمانی و حقوقی وزیر ارتباطات با بیان اینکه طرح همکدی تلفن‌ثابت و یکسان‌سازی همراه اول دو طرح مجزا است، دستور وزیر را در خصوص هر دو طرح تشریح کرد.
 
*دستور وزیر برای توقف همکدی
 
وی در خصوص همکدی تلفن ثابت، گفت: در دولت قبل به مخابرات اعلام شد که در راستای اجرای مصوبه هیئت دولت برای همکدی استان‌ها، اگر سوئیچ‌های شبکه نیاز به، به روز رسانی دارند یا کاهش درآمدی متوجه شرکت مخابرات است، مدیران مخابرات کار کارشناسی انجام دهند و نتیجه را به رگولاتوری منعکس کنند.
 
عمیدیان ادامه داد: این کار انجام شد و مصادف شد با زمان تغییر وزیران. آقای نامی (وزیر سابق) که به وزارتخانه آمدند تصمیمی گرفتند مبنی بر اینکه «من نمی‌توانم این هزینه را برای مخابرات از دولت تامین کنم. برآورد هزینه را بدهید از روش‌های دیگر برای مخابرات تامین می‌شود» که این روش همان اخذ آبونمان ۹۰۰ تومانی بود.
 
معاون پارلمانی و حقوقی وزیر ارتباطات ادامه داد: این روش از نظر کارشناسی مخالف‌هایی داشت، از این جهت که به مردم فشار وارد می‌شد. علاوه بر این هزینه‌های زون‌بندی براساس دورترین نقطه برآورد شده بود در نتیجه هزینه‌ها واقعی نبود.
 
وی تصریح کرد: از این رو آقای واعظی دستور دادند که بررسی کارشناسی انجام شود و گفتند که در اجرای طرح دست نگه دارید. چرا از جیب مردم خرج کنیم؟ پس از اینکه هزینه‌ها با کار کارشناسی واقعی شد، مصوبه دولت را اجرا می‌کنیم.
 
*وزیر دستوری برای توقف یکسان‌سازی همراه اول نداده است
 
عمیدیان در بخش دوم سخنان خود در خصوص یکسان‌سازی همراه اول، گفت: یکسان سازی تعرفه همراه اول ربطی به دستور وزیر برای توقف تعرفه‌ها ندارد.
 
معاون پارلمانی و حقوقی وزیر ارتباطات در توضیح بیشتر این مطلب، گفت: یکسان‌سازی تعرفه‌ همراه اول در هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران تصویب شده که همراه اول باید این کار را اجرا کند.
 
وی ادامه داد: بنابراین یکسان‌سازی تعرفه همراه اول باید انجام می‌شد. اما این یکسان‌سازی منافع همراه اول را بدون تغییر قیمت پالس تامین نمی‌کند.
 
عمیدیان گفت: بنابراین دستور وزیر تنها برای توقف همکدی تلفن ثابت است و شامل توقف تعرفه یکسان همراه اول نمی‌شود. اما اکنون مدیرعامل همراه اول اعلام کرده‌اند که اعمال تعرفه ۵۹۹ ریالی را متوقف کرده‌اند و این کار لطف وی را نشان می‌دهد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.