معاون پارلمانی وزیر اقتصاد: ۱۰۶هزار میلیارد تومان برای جبران هزینه ناشی از اصلاح ارز ترجیحی تخصیص داده می‌شود

معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی از تخصیص ۱۰۶ هزار میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال آینده برای جبران هزینه‌های ناشی از اصلاح پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی خبر داد.

 معاون پارلمانی وزیر اقتصاد: 106هزار میلیارد تومان برای جبران هزینه ناشی از اصلاح ارز ترجیحی تخصیص داده می‌شود

به گزارش ممتاز نیوز، هادی قوامی معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای جبران هزینه‌های ناشی از اصلاح پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی، اعتباری معادل ۱۰۶ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این ۱۰۶ هزار میلیارد تومان که در قالب تبصره ۱۴ لایحه بودجه که مربوط به یارانه‌ها است درنظر گرفته شده و برای تأمین کالاهای اساسی و خرید گندم و… درنظر گرفته می‌شود.

معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: این ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بناست تا به اقشار آسیب‌پذیر جامعه تخصیص یابد و نحوه توزیع آن بر سازمان برنامه، بودجه و محاسبات خواهد بود.

قوامی خاطرنشان کرد: نگاه بودجه سال ۱۴۰۱ به گونه‌ای است که استقراض از بانک مرکزی انجام نشود و این کار در لایحه بودجه سال آینده ممنوع شده تا از این طریق بتوان ثبات اقتصادی را محقق کرد و علاوه بر این جلوی رشد هزینه‌ها نیز گرفته شود.

وی افزود: برای این منظور کارهای مطالعاتی در کشورهای با درآمد متوسط رو به پائین و همچنین کشور ایران انجام شده و بعد برای آن برنامه‌ریزی شده است.

وی در پایان گفت: مطالعات نشان داده با افزایش مخارج دولت نسبت به تولید ناخالص داخلی افزایش می‌یابد باعث رشد منفی اقتصاد می‌شود و یا اینکه سرمایه‌گذاری دولت نسبت به سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی تأثیر کمتری بر رشد اقتصادی کشور دارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ