معجزه زردچوبه در درمان آلزایمر

زردچوبه اغلب برای درمان مشکلات پوستی آرتریت و نیز حتی برای حفاظت در برابر آسیب‌های کبدی و قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتایج یک مطالعه جدید تایید می‌کند که چاشنی ارزان‌قیمت زردچوبه می‌تواند یک گزینه درمانی موثر برای معالجه بیماری آلزایمر باشد.

به گزارش ایسنا، در مقاله جدید نشریه انجمن شیمی آمریکا در این باره آمده است که شرکت‌های داروسازی به میزان گسترده و چشمگیری روی تولید داروهای جدید برای مقابله با آلزایمر سرمایه گذاری کرده‌اند و ده‌ها هزار دلار را سالانه صرف درمان هر یک از مبتلایان به این بیماری می‌کنند.

این درحالی است که گیاه زردچوبه یا در واقع ماده مفید موجود در آن موسوم به کورکومین می‌تواند گزینه‌ای موثرتر و در عین حال کم ‌هزینه تر از داروهای موجود برای درمان آلزایمر باشد.

به گزارش روزنامه اکسپرس، در این مقاله جزئیات بررسی‌های انجام شده روی این ادویه پرخاصیت ارائه شده که به متخصصان داروسازی در مسیر تولید داروی آلزایمر از زردچوبه کمک می‌کند.

زردچوبه اغلب برای درمان مشکلات پوستی آرتریت و نیز حتی برای حفاظت در برابر آسیب‌های کبدی و قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر در آمریکا بیش از پنج میلیون نفر به این بیماری تضعیف کننده حافظه مبتلا هستند که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ میلادی، تعداد این بیماران به ۱۶ میلیون نفر برسد.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ