معرفی هیات داوران بخش نگارگری پنجمین جشنواره تجسمی فجر

۱۶م دیماه ،

با پایان مهلت ارسال آثار پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر، هیات داوران بخش نگارگری این دوره از جشنواره معرفی شدند.

به گزارش هنرانلاین  اردشیر مجردتاکستانی، یوسف حسینی و مینا صدری هنرمندانی می باشند که انتخاب و داوری آثار بخش نگارگری این دوره از جشنواره تجسمی فجر را بر عهده دارند.

پرویز حاصلی، دبیر بخش نگارگری پنجمین جشنواره تجسمی فجر با اعلام این خبر گفت: با توجه به حذف بخش‌هایی مثل تذهیب و گل و مرغ از جشنواره امسال، احتمال پایین آمدن آمار کمی جشنواره وجود دارد، اما تمرکز بر شاخه نگارگری در این دوره از جشنواره مفید دانست.

وی افزود: بخاطر تمرکز بر خود نگارگری، در جشنواره پنجم، ممکن است نسبت به دوره‌های قبل آثار کمتری به جشنواره برسد؛ اما اصل این فکر که بر شاخه نگارگری تمرکز داشته باشیم و در دوره‌های بعد بر دیگر شاخه‌های این هنر، می‌تواند تاثیر برگزاری جشنواره تجسمی فجر را پربارتر کند.

این هنرمند در پایان با اشاره به نحوه انتخاب و داوری آثار گفت: به عنوان دبیر ترجیح می‌دهم در امر داوری دخالت نکنم. اما اتفاق خوبی که در این دوره افتاده این است که بنا را با داوران بر این گذاشتیم که قبل از دیدن آثار یک جلسه‌ای گذاشته شود و معیار داوری و انتخاب مشخص و اعلام شود و بر اساس آن گزینش صورت بگیرد.

لازم به یادآوری است، پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سفال و سرامیک، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، پوستر، عکاسی و کاریکاتور و بخش مقالات علمی از ۱۴ بهمن تا ۱۲ اسفندماه سال جاری؛ به دبیرکلی سیدعباس میرهاشمی از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در تهران و استان‌ها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۳۱


آخرین خبرها
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ