معیار محاسبه قیمت اقامت در هتل‌های مکه

قیمت یک اتاق هتل پنج ستاره غیر مشرف به حرم، بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ ریال سعودی و اتاق های مشرف به مسجدالحرام بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ ریال سعودی برای یک شب است.

به گزارش سرویس اجتماعی برنا  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری،قیمت هتل‌ها در مکه مکرمه و مدینه منوره حداقل ۱۰ درصد افزایش یافت.

بنا براین گزارش میانگین اشغال هتلها و واحدهای مسکونی در منطقه مسکونی اطراف مسجدالحرام با رشد قابل توجهی روبرو شده است به طوری که در برخی هتلهای نزدیک حرم شریف مکی به ۱۰۰ درصد رسیده است.

رشد میانگین اشغال هتلها در پی سفر تعداد زیادی از عمره گزاران از مناطق مختلف به مکه مکرمه صورت گرفته است.

عیسی رواس معاون امور عمره وزارت حج عربستان همچنین از افزایش تعداد عمره گزاران عربستانی در مقایسه با سال گذشته خبر داد که به ۳۰۰ هزار عمره گزار افزایش یافته است.

میانگینهای اشغال هتلها و واحدهای مسکونی خارج از منطقه مرکزی هم به ۷۰ درصد به ویژه در مناطق محبس الجن و العزیزیه رسیده است جایی که عمره گزاران عربستانی ترجیح می دهند در آنجا اسکان یابند.

از سوی دیگر، زیاد فارسی سخنگوی رسمی کمیته ملی حج و عمره عربستان به الوطن گفت قیمتهای اقامت در هتلها و واحهای مسکونی بر اساس طبقه بندی و نوع هتلها و اشراف مستقیم آن به مسجدالحرام فرق می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، وی پیش بینی کرد قیمتها با افزایش ۱۰ درصدی روبرو شود، در هتل های پنج ستاره قیمتهای یک اتاق غیر مشرف به حرم، بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ ریال سعودی (هر ریال در بازار ایران بیش از ۴۷۰ تا ۴۸۰ تومان است)، اتاق های مشرف به مسجدالحرام بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ ریال سعودی برای یک شب است. یعنی حداقل ۵۰۰ هزار تومان برای هر شب!

وی افزود همه عمره گزاران داخل ترجیح می دهند در خارج از منطقه مرکزی اطراف حرم شریف مکی اسکان یابند.

وی گفت هتلهای مکه مکرمه تا پس از ماه مبارک رمضان با نسبت بالای اشغال روبرو خواهد بود، و برخی هتلها و واحدهای مسکونی برای ماه رمضان به طور کامل رزرو شده است.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *