مقابله با تحریم بیمه کشتی‌ها

جام جم آنلاین: معاون وزیر نفت با اشاره به افزایش صادرات محصولات پتروشیمی با وجود شدت گرفتن تحریم های غرب از شکسته شدن طرح تحریم بیمه کشتی های حامل محصولات پتروشیمی صادراتی ایران خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، عبدالحسین بیات درباره جزئیات طرح مقابله با بیمه کشتی‌های حامل محصولات پتروشیمی صادراتی ایران، گفت: پس از مشکلاتی برخی از کارگزان بین المللی بیمه همچون کلوپ پی.ان.آی برای کشتی‌های حامل پتروشیمی ایران ایجاد کردند، هم اکنون این مشکل به طور کامل حل شده است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر با مشارکت شرکتهای بیمه‌ای داخل کشور و در کوتاه ترین زمان کنسرسیوم بیمه‌ای تشکیل شده است، تصریح کرد: با ایجاد این کنسرسیوم دولت هم پشتیبانی لازم از نظر تضامین را به این کنسریوم ارائه کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمامی کشتی‌های داخلی و خارجی حامل محصولات پتروشیمی ایران زیر چتر حمایتی این کنسرسیوم بیمه داخلی قرار گرفته است، اظهار داشت: بر این اساس مشکلی برای صادرات و انتقال محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری به بازارهای جهانی وجود ندارد.

این مقام مسئول با اشاره به رشد ۱۱ درصدی رشد وزنی صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری ایران، تاکید کرد: همچنین در این مدت تولید محصولات هم بیش از ۱۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *