مقابله با رژیم صهیونیستی ستون استوار و فصل مشترک بیداری اسلامی است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود الزهار از رهبران سیاسی حماس عصر امروز با سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

جلیلی دراین دیدار با تاکید بر اهمیت ویژه فلسطین و مقاومت اسلامی گفت: نگاه ما به موضوع مقاومت نگاهی فراراهبردی و اصولی است که ریشه در فکر اسلامی دارد؛ همین نگاه موجب شده است در مدت سی و چهار سال گذشته جمهوری اسلامی ایران کوچکترین تزلزلی در موضع اصولی خود نسبت به فلسطین نداشته باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به روند تکاملی تحولات بیداری اسلامی در پهنه جهان اسلام به عنوان فرصتی بزرگ برای امت اسلامی تاکید کرد:‌ موضوع فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی ستون استوار و فصل مشترک بیداری اسلامی است.

جلیلی با تاکید برضرورت تجمیع ظرفیت های گوناگون کشورهای اسلامی خصوصا ظرفیت های جدید ایجاد شده به واسطه بیداری اسلامی گفت:‌ دشمن از طریق اختلاف افکنی می خواهد مانع از تجمیع ظرفیت ها و هم افزایی امت اسلامی شود.

وی تصریح کرد:‌ با ناکامی دشمنان در جلوگیری از روند پیشرفت موفق اسلام سیاسی، بیگانگان قصد دارند تا از انتقال الگوی پایداری و پیشرفت ایران اسلامی به دیگر ملتها جلوگیری کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تلاشهای مذبوحانه برخی قدرتها در القای اسلام هراسی را ناشی از اسلام پذیری گسترده و عمیق ملتها در سطح دنیا دانست.

محمود الزهار نیز در این دیدار با تاکید بر مقاومت اسلامی گفت:‌ مقاومت جزیی از اعتقاد ما است و نه تغییر می کند و نه جایگزینی دارد.

وی با اشاره به تمامیت و یکپارچگی سرزمین فلسطین بیان داشت :‌‌ کل فلسطین سرزمین ما است و حتی از یک وجب آن نخواهیم گذشت .


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ