مقام نخست ایران در تولید مقالات نانو در منطقه/جایگاه نهم در جهان

مقام نخست ایران در تولید مقالات نانو در منطقه/جایگاه نهم در جهان

مقام نخست ایران در تولید مقالات نانو در منطقه/جایگاه نهم در جهان

معاون آموزشی وزیر علوم از تولید ۴۵ درصد مقالات حوزه نانوی جهان اسلام توسط دانشمندان ایرانی خبر داد.

به گزارش راسخون به نقل از فارس، حسین نادری‌منش در حاشیه برگزاری کارگاه مشترک نانوی ایران و کره جنوبی در دانشگاه تربیت مدرس، گفت: جایگاه ایران در تولید مقالات حوزه نانو در منطقه، مقام نخست است و ایران ۴۵درصد مقالات جهان اسلام در این حوزه را تولید می‌کند.

 وی افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران ایجاد زمینه همکاری در زمینه نانو فناوری میان ۲ کشور ایران و کره جنوبی است که بر این اساس، کارگاه مشترکی میان این ۲ کشور برگزار شده است.

نادری‌منش همچنین گفت: براساس آمار جهانی، ایران رتبه یازدهم جهان را در سال ۲۰۱۱ در حوزه نانو فناوری کسب کرده بود که در حال حاضر رتبه کشورمان در این حوزه به جایگاه نهم رسیده است.

معاون آموزشی وزیر علوم اضافه کرد: ‌ایران در بین کشورهای منطقه رتبه نخست تولید مقاله در حوزه نانو را دارد و جمهوری اسلامی ایران ۴۵ درصد مقالات حوزه نانو را در جهان اسلام تولید می‌کند و بعد از ایران، کشور ترکیه ۱۳ درصد مقالات حوزه نانو را در جهان اسلام تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه بخش عمده علم نانو در کشور توسط متخصصان داخلی صورت می‌گیرد، گفت: این در حالی است که در برخی از کشورهای منطقه، میزان همکاری این کشورها با دیگر کشورهای خارجی در تولید علم نانو ۸۰ درصد است.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: در بین ۱۰ کشور برتر جهان در حوزه علم نانو، پنج کشور جزو کشورهای آسیایی هستند که ایران نیز جزء این کشورها به شمار می‌رود.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / دانشگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ