مقایسه قیمت اینترنت پرسرعت ۵۱۲ در شرکت‌های اینترنتی

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

اینترنت پرسرعت ۵۱۲Kbps مخابرات از سایر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، ارزان‌تر است.
 
 
به گزارش تسنیم، استفاده گسترده از اینترنت و جا افتادن فرهنگ ارائه خدمات بر روی شبکه جهانی با توجه به مزیت‌های محدودیت ناپذیری در زمان و مکان و همچنین امکان ارائه خدمات مبتنی بر صوت، تصویر، متن و در کل مالتی مدیا سبب شده که مردم هم به مرور نیاز استفاده از اینترنت را درک کنند.
اینترنتی که ضریب نفوذش در ایران طبق گزارشات سال ۹۱ به ۶۱٫۰۶ درصد می‌رسد، حاکی از استقبال مردمی از این خدمت همگانی در کشور دارد؛ در حالیکه این آمار در سال ۹۰ شاخص ۴۳٫۲۳ درصدی را نشان می‌داد.
در این میان راه‌های دسترسی به این شبکه جهانی هم‌پای توسعه فرهنگ استفاده از این شبکه، رشد کرده و از شیوه‌های دایل‌آپ سابق که تنها راه دسترسی به اینترنت بود به اینترنت پرسرعت تغییر یافته است.
شرکت‌های بسیاری هم در ایران فعال می باشند که به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت می‌پردازند که نحوه ارائه و رقابت آن‌ها با توجه به سرویس‌های مختلف و طرح‌های جذابی که برای مشترکان دارند، متفاوت است.
طبق گزارشی سلسله‌وار که قرار بود از ارزان‌ترین خدمات اینترنت رسرعت در سرویس‌های مختلف داشته باشیم، در زیر لیستی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات در حوزه ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه ارائه شده که براساس نوع سرویس دارای قیمت‌های متفاوتی است.
البته  ضریب تسهیم خط، هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی سرویس، مالیات، هزینه دایری و جمع‌آوری و… به صورت مجزا در این آمار دیده نشده است و صرفا تعرفه خدمات ۵۱۲Kbps توسط شرکت‌ها مطرح شده است؛ حال ممکن است بعضی شرکت‌ها این ضرایب را در تعرفه‌های خود دیده باشند یا به صورت مجزا در بخشی دیگر آورده باشند که در این گزارش به آن‌ها اشاره نشده است.
در مراحل بعدی به ترتیب قیمت این خدمات برای سرویس‌های بالاتر نیز بررسی خواهد شد.
 

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *