ملاقات سفیر قبرس در تهران با رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قبرس

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱،

آندریاس ایگناتیو، سفیر قبرس در تهران ظهر امروز (چهارشنبه) با موید حسینی‌صدر رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قبرس دیدار و گفت‌وگو نمود.

به گزارش تفسیری گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسینی صدر در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت تقویت و تحکیم روابط فیمابین در عرصه‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی، گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از توسعه و گسترش روابط در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و قبرس استقبال و حمایت می‌کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قبرس روند گسترش روابط دو کشور را خوب دانست و افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود و دیدگاه‌های مثبت مقامات دو کشور بایستی با برنامه‌ریزی در جهت توسعه و گسترش مناسبات فیمابین اقدام نمود.

نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تبریک ریاست دوره‌ای کشور قبرس در اتحادیه اروپا با بیان اینکه استمرار گفت‌وگوها و مذاکرات سازنده میان ایران و اروپا به رفع سوء تفاهمات احتمالی طرفین کمک می‌کند، افزود: تصمیم یکجانبه هیات پارلمانی اروپا مبنی بر لغو مسافرت خود به تهران اشتباه فاحشی بود که صورت گرفت.

در ادامه این دیدار سفیر قبرس در تهران با اشاره به پیوندهای تاریخی و فرهنگی ایران و قبرس گفت: پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو کشور به تاریخ باستان بر می‌گردد و نمادهای این روابط فرهنگی کماکان در قبرس موجود است.

وی بر اهتمام مقامات سیاسی کشورش در توسعه ارتباطات دوستانه با ایران تاکید نمود و گفت: زمینه‌های اقتصادی، بازرگانی، علمی و گردشگری مناسبی در دو کشور وجود دارد که باید با افزایش همکاری‌ها و تعاملات دوستانه به تحکیم و تقویت ارتباطات فیمابین کمک نمود.

وی در پایان برقراری خط پرواز مستقیم میان تهران و نیکوزیا را سبب تسهیل در رفت و آمد تجار و گردشگران دو کشور دانست.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *