ملاقات مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند با “ظریف”

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند گفت: دو کشور در بسیاری از مسائل جهانی مواضع نزدیک به یکدیگر دارند و لذا زمینه‌های بسیاری برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط وجود دارد.

ملاقات مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند با وزیر امورخارجه کشورمانبه گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند با اشاره به مناسبات گسترده بین جمهوری اسلامی ایران و هند خاطر نشان ساخت: دو کشور در بسیاری از مسائل جهانی مواضع نزدیک به یکدیگر دارند و لذا زمینه‌های بسیاری برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط وجود دارد.
 
در ادامه ظریف با اشاره به گفتگوهای ایران و ۱+۵ ابراز داشت : جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت و اراده محکم وارد این مذاکرات شده  و بر مواضع اصولی خود تاکید دارد و در صورتی که طرف مقابل نیز حسن نیت و اراده لازم و کافی را داشته باشد می‌توانیم به نتیجه برسیم.   
 
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت و لزوم توسعه بندر چابهار گفت: توسعه بندر چابهار به عنوان یک نقطه استراتژیک برای ایران، افغانستان، هند و آسیای میانه از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است همکاری دو کشور برای توسعه این بندر افزایش یابد.
 
آجیب دو وال مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند نیز با اشاره به روابط تاریخی دو کشور بر این نکته تاکید کرد که هند در تنظیم روابط با جمهوری اسلامی ایران منافع خود را در نظر می گیرد و برای هند روابط با جمهوری اسلامی ایران بسان سایر کشورهای بزرگ و مهم منطقه استراتژیک می باشد.
 
وی به اهمیت توسعه زیرساخت های بندر چابهار و منافع آن برای کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت : علاوه بر همکاری در خصوص بندر چابهار، هند علاقمند است همکاری در زمینه انرژی و صنایع را مورد توجه قرار دهد .
 
مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند همچنین بر آمادگی کشورش برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل منطقه‌ای، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/
 
 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.