ملت طرح شکست اصلاح‌طلبی را ناکام گذاشت؛ گذشت عارف ستودنی بود

اسفند ۱۴۰۱

پیام خاتمی به مراسم تجلیل از عارف در یزد

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی در پیامی به مراسم تجلیل از محمدرضا عارف در یزد تاکید کرد: ملت با هوشیاری، طرحی را ناکام گذاشت که حذف و شکست توأمان اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان را می‌خواست و در انتخابی شگفت‌انگیز پیروزی گفتمان اصلاح‌طلبی را رقم زد.

ایسنا نوشت: متن این پیام بدین شرح است:

«رویداد مبارکی که در انتخابات اخیر پدیدار و پیروز شد، طرح شجاعانه مطالبات واقعی ملی بود که خود را با مشکلات و تهدیدهای بزرگی در داخل و خارج مواجه می‌دید و اثبات این مطلب که از طریق گفتمان و اندیشه و شیوه اصلاح‌طلبی می‌توان به مقصود رسید.

این در حالی بود که اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان طی سال‌های قبل مورد بی‌مهری‌ها، حذف و طردها و اتهام‌های سنگین و تحت فشارهای سیاسی و امنیتی بودند.

پیروزی واقعی متعلق به ملتی بود که اکثریت، خواستار تغییر نه در نظام که داخل نظام بودند و در مواضع، شعار و بیانات دو نامزد محترم آن‌ها را یافتند.

ملت با هوشیاری، طرحی را ناکام گذاشت که حذف و شکست توأمان اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان را می‌خواست و در انتخابی شگفت‌انگیز پیروزی گفتمان اصلاح‌طلبی را رقم زد.

منش جناب آقای دکتر عارف از یک طرف که با صراحت بیانگر مواضع اصلاح‌طلبانه و طرح مطالبات به حق مردم بود و از طرف دیگر با گذشت، پیروزی اصلاح‌طلبان را بر شکست توأمان اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان ترجیح می‌داد، ستودنی است.

آنچه در اینجا می‌ماند، پافشاری همه ما بر روی همین مطالبات و تذکر دائم به حفظ رویکردی است که در جریان انتخابات از جمله در مواضع جناب آقای دکتر روحانی ارائه شد و مورد قبول اکثریت قاطع قرار گرفت. در عین حال همواره وظیفه جامعه بر پرهیز از شتاب‌زدگی و افراط در بیان مطالبات و رسیدن به آن‌ها را نباید از یاد برد. باید خواستار حفظ جهت و رویکرد از سوی متولیان باشیم.

ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس‌جمهور منتخب به خصوص در تامین خواست رای‌دهندگان، از آقای دکتر عارف نیز که با مسئولیت در عرصه حضور یافتند و در نهایت زمینه موفقیت گفتمان اصلاح‌طلبی را با گذشت فراهم آوردند، سپاسگزاری می‌شود.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *