ملی کارت های بانک ملی ایران بیمه شد

ملی کارت های بانک ملی ایران بیمه شد | چاپ |
شنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۲:۳۳

بینا- جهت جبران خسارات ناشی از سرقت، جعل و سوء استفاده از ملی کارتها، بانک ملی ایران امکان استفاده از خدمات بیمه ای را برای مشتریان فراهم کرده است.
به گزارش بینا، دارندگان ملی کارت در صورت تمایل به استفاده از این خدمت می توانند با مراجعه به شعب بانک ملی ایران اقدام به تکمیل فرم مربوطه نمایند. پس از ارائه فرم به شعبه افتتاح کننده حساب بصورت سیستماتیک مبلغ ۰۰۰ر۵ ریال ازحساب مشتری بعنوان حق بیمه سالانه کسر می گردد و از آن تاریخ کارت مربوطه مشمول شرایط بیمه می شود.
مدت اعتبار این بیمه نامه ها یکسال بوده و پس از انقضای مدت زمان بیمه، تمدید آن به صورت خودکار برای سال بعد انجام شده و حق بیمه از حساب مشتری کسر می شود.
در صورت عدم تمایل مشتری جهت تمدید ، می بایست مراتب ۳۰ روز قبل از انقضای بیمه کتباً به شعبه اعلام شود.

 

موارد مشمول بیمه
– سرقت: عبارتست از اینکه کارت از مشتری سرقت و بطور غیر قانونی از طریق این کارت برداشت یا عملیات انتقال صورت گیرد.
– جعل: هرگونه شبیه سازی توسط جاعل یا جاعلین اعم از اینکه ناشی از سرقت باشد یا نباشد و اعم از اینکه منجر به برداشت وجه نقد یا انتقال و جابجایی وجه به حساب دیگری گردد.
– سوء استفاده: هرگونه برداشت وجه یا انتقال از طریق کارت بدون اطلاع و کسب اجازه از بیمه شده

حداکثر مبلغ پرداختی به بیمه شدگان:
– برداشت ناشی از سرقت و سوء استفاده برای هر کارت الکترونیکی روزانه تا مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال برای مدت ۵ روز و حداکثر تا سقف ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
– برداشت های ناشی از جعل کارتهای الکترونیکی اعم از دریافت نقدی یا انتقال وجه از طریق دستگاههای خودپرداز(ATM) حداکثر تا مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

 

موارد خارج از تعهدات بیمه گر
– سرقت الکترونیکی بدون استفاده از کارت
– خسارت مربوط به هزینه صدور کارت مجدد
– خسارت ناشی از جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، عملیات خرابکارانه، سیل و زلزله (مفقودی و سرقت ناشی از بروز خطرات سیل و زلزله مستثنی است.)
– اشتباه در محاسبه و اختلال در سیستم سامانه الکترونیکی

گفتنی است در صورتی که سوء استفاده صورت گرفته از کارت مشتری جزء‌ موارد پوشش بیمه باشد باید مشتری به شعبه مراجعه و برگه اعلام خسارت را تکمیل و به شعبه تحویل نماید تا سایر مدارک از سوی شعبه به نمایندگی بیمه ارسال گردیده و مراحل بررسی و پرداخت خسارت از سوی شرکت بیمه صورت پذیرد.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ