ممنوعیتی در اعزام بانوان به عتبات وجود ندارد

ممنوعیتی در اعزام بانوان به عتبات وجود ندارد

جام جم آنلاین: همزمان با نخستین روز آغاز نام نویسی دور جدید اعزام زائران به عتبات عالیات، برخی رسانه ها از ممنوعیت حضور بانوان زائر زیر ۴۵ سال بدون محرم به عراق خبر دادند که سازمان حج و زیارت این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین از سازمان حج و زیارت، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت: در اعزام زائران به عتبات عالیات هیچ محدویت جنسی و سنی وجود ندارد.

وی با بیان این که هم اینک نام نویسی زائران به صورت اینترنتی آغاز شده است، اظهار داشت: تمامی کسانی که علاقه مند اعزام به عتبات عالیات هستند می توانند از طریق سامانه جهت نام نویسی اقدام کنند.

بنیامین شکوه فر با بیان این که روز گذشته برخی رسانه ها اعلام کرده بودند اعزام زنان بدون محرم زیر ۴۵ سال ممنوع است، افزود: در بحث اعزام زائران به عتبات عالیات هیچ محدویت جنسی و سنی وجود ندارد و این محدویت تنها مربوط به اعزام زائران به عمره می شود.

براساس این گزارش، متقاضیان تشرف به عتبات عالیات در تاریخ های ۲۷ مهر تا ۲۹ آذر می توانند با رعایت موارد مشروحه و با تکمیل فرم مربوطه در سایت عتبات به نشانی http://atabat.haj.ir برای خود و همراهان ثبت‌نام کنند.

شروع پیش ثبت نام از ساعت هشت صبح روز شنبه ۱۸ شهریور ماه آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۳۱ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

این گزارش حاکی است، روز شنبه اول مهر ماه مشخصات ثبت شده متقاضیان با پایگاه ثبت احوال کشور مطابقت داده شده و افرادی که اطلاعات آنها مغایرت داشته باشد از سیستم حذف خواهند شد.

این گزارش می افزاید، روز یکشنبه دوم مهر ماه قرعه کشی انجام و نتایج قرعه کشی روز دوشنبه سوم مهرماه بر روی سایت پیش ثبت نام قابل رویت خواهد بود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *