ممنوعیت تظاهرات در اعتراض به سفر مرکل/ پلیس یونان به حالت آماده باش در آمد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس تی وی و شینهوا، همزمان با سفر “آنگلا مرکل” به یونان در روز سه شنبه و فراخوان اتحادیه های کارگری یونان برای برگزاری تظاهرات گسترده، پلیس امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای هرگونه تجمع و تظاهرات در آتن را در اعتراض به سفر صدر اعظم آلمان ممنوع اعلام کرد.

هشدار پلیس در حالی است که معترضان به تدابیر ریاضت طلبانه دولت از برگزاری تظاهرات گسترده در اعتراض به حضور ۶ ساعته مرکل در یونان خبر داده اند.

بر اساس این گزارش یونانی ها مرکل را عامل اعمال فشار بر دولت آتن برای اجرای تدابیر ریاضت طلبانه می دانند.

گفته می شود که مرکل در این سفر با آنتونیوس ساماراس نخست وزیر یونان و دولت ائتلافی این کشور که در تلاش برای کاهش هزینه ها برای جلب اعتماد وام دهندگان بین المللی است، دیدار کند.

بر اساس این گزارش حدود شش هزار افسر یونانی فردا سه شنبه در سراسر یونان به حالت آماده باش آمده و در صورت برگزاری تظاهرات گسترده معترضان را متفرق خواهند کرد.

شینهوا با اشاره به افزایش تدابیر امنیتی در آتن همزمان با سفر مرکل به یونان از استقرار نیروهای پلیس در خیابانها در روز سه شنبه خبر داد.

این رسانه چینی در ادامه از تعطیلی مترو و بسته شدن خیابانها در سراسر شهر آتن در روز سه شنبه خبر داد.

نخست وزیر یونان که کشورش در تلاش برای دریافت کمکهای بین المللی است، این سفر را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

ساماراس برای اجرای برنامه ۱۱٫۵ میلیاردی خود در حال رایزنی با رهبران اتحادیه اروپاست. در واقع، اجرای این برنامه پیش شرط دریافت کمک ۳۱٫۵ یورویی به یونان است.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *