منابع بانک‌ها جوابگوی وام ازدواج نیست

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه یک میلیون تقاضای تسهیلات ازدواج در نوبت قرار دارد، گفت: در سال ۹۲ حدود ۹۰۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.

خبراقتصادی:علی اصغر میرمحمد صادقی، در مورد سبب انتظارهای چند ماهه متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به فارس اظهارداشت: منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها تکافوی اجرای تعهدات قانونی را نمی‌دهد و علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، تکالیف سالیانه قانون بودجه برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بخش‌های مختلف از جمله کمیته امداد، بهزیستی و اشتغال‌زایی وجود دارد.

وی افزود: به بانک‌ها اعلام کردیم پرداخت تسهیلات ازدواج را در اولویت قرار دهند اما بانک‌ها نمی‌توانند ‌منابع قرض‌الحسنه خود را تنها به این بخش اختصاص دهند زیرا باید تکالیف بودجه‌ای هم مورد توجه قرار گیرد.

به گفته مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی با توجه به محدودیت منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها، هم‌اکنون یک میلیون تقاضای تسهیلات ازدواج در نوبت قرار دارد.

میرمحمد صادقی در پاسخ به این سوال که در سال قبل چه میزان تسهیلات ازدواج توسط بانک‌‌های عامل پرداخت شده است، گفت: حدود ۹۰۰ هزار تسهیلات ازدواج در سال قبل پرداخت شده است که ترکیب آنها ۳ میلیون و ۵ میلیون تومان بوده است.

وی تاکید کرد: البته تسهیلات ۳ میلیون تومانی سهم بیشتری داشته زیرا با توجه به محدودیت منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و میزان تقاضا، سعی در توزیع منابع داشتیم.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ