منابع صندوق توسعه برای جبران کسری بودجه نیست

۰۸م آذر ،

چکیده: عضو هیات عامل صندوق توسعه با اشاره به این‌که اساس‌نامه صندوق توسعه منشور آن است و صندوق براساس آن عمل می‌کند، گفت: منابع صندوق توسعه به هیچ وجه برای جبران کسری بودجه به کار گرفته نمی‌شود.

محمود دودانگه دربارهٔ جبران کاهش درآمدهای نفتی در بودجه سال ۹۲ از محل منابع صندوق توسعه ملی، تصریح کرد: طبق اساس‌نامه صندوق توسعه ملی، منابع این صندوق فقط به صورت تسهیلات به بخش خصوصی، تعاونی و عمومی غیر دولتی داده می‌شود و به هیچ وجه در جای دیگری صرف نمی‌شود.

وی تاکید کرد: وظیفه صندوق توسعه این است که پشتیبان اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری این بخش‌ها باشد.

عضو هیات عامل صندوق توسعه با اشاره به این که منابع صندوق توسعه به هیچ وجه برای جبران کسری بودجه به کار گرفته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: صندوق توسعه طبق مفاد اساس‌نامه عمل می‌کند.

دودانگه همچنین دربارهٔ مصوبه مجلس مبنی بر منبع اختصاص منابع صندوق توسعه به یارانه نقدی گفت: تاکنون منابع صندوق توسعه برای پرداخت یارانه نقدی صرف نشده است و اساسا سبب این مباحثی که مطرح می‌شود را نمی‌دانم.

بر این اساس طی روزهای قبل به نقل از بهروز مرادی – معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری – خبرهای انتشار یافته بود که کاهش ۴٫۵ درصدی درآمدهای نفتی حاصل از صادرات در بودجه سال ۹۲ را می‌توان از محل منابع صندوق توسعه ملی جبران کرد.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *