منشاء ارسال پارازیت‌های مخابراتی، ناشناخته است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ارسال پارازیت‌های مخابراتی ربطی به این وزارتخانه ندارد، گفت: پارازیت‌های اخیر مخابراتی از سوی وزارت ارتباطات ایجاد نشده و منشاء آن نیز مشخص نیست.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، رضا تقی پور در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت درباره ارسال پارازیت‌های مخابراتی در سطح کشور، تصریح کرد: پارازیت‌های ارسالی ربطی به  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ندارد و به طور جدی پیگیر این مساله هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در ارتباط با این موضوع  به دفعات مکرر گزارشی درباره پارازیت‌های تلفن‌های همراه برای نمایندگان و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه کرده‌ایم.

به گفته وی  با توجه به اینکه پارازیت‌های اخیر مخابراتی از سوی وزارت ارتباطات ایجاد نشده و این وزارتخانه درصدد کشف منشاء ارسال پارازیت‌ها است.

تقی‌پور با ابراز بی‌اطلاعی در مورد منبع ارسال پارازیت‌های مخابراتی، بیان کرد: قطعا باید به دنبال منبع ارسال این پارازیت‌ها و شناسایی آن بود زیرا آثار و عواقب بسیار سوء و متعددی در پی خواهد داشت.

این مقام مسئول با تاکید مجدد بر اینکه ارسال این پارازیت‌های مخابراتی از سوی این وزارتخانه نیست حاضر به پاسخگویی بیشتر در این مورد نشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران مجموعه او در حالی نسبت به ارسال پارازیت‌های ماهواره‌ای اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند که درحال حاضر تنها نهاد متولی مدیریت، نظارت و هماهنگ کننده فضای فرکانسی کشور، سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و ارسال هر نوع فرکانس با هر میزان شدت، ارتفاع و مدت زمان باید زیرنظر و با هماهنگی رگولاتوری(سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) صورت پذیرد؛ ولی مدیران این سازمان هم از این امر اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند تاجایی که مدیر روابط عمومی رگولاتوری در یک مصاحبه ضمن بی خبری از این امر می‌گوید که از هدایت کننده این پارازیت‌ها بی‌خبر است.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *