منطقه کردستان عراق اعزام هیات رسمی به اسرائیل را تکذیب کرد

۰۶م اسفند ،

سخنگوی رسمی اقلیم کردستان عراق گزارش روزنامه یدیعوت آحارونوت مبنی بر اعزام هیاتی رسمی از سوی این اقلیم به تل‌آویو را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، سفین دزه‌ای، سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق در واکنش به خبرها انتشار یافته از سوی روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت گفت: هیچ هیات رسمی‌ای از سوی اقلیم کردستان عراق به تل‌آویو نرفته است و دو طرف هیچ روابط سیاسی‌ای با هم ندارند.

وی گفت: خبرهای که از سوی این روزنامه اسرائیلی انتشار یافته به هیچ وجه صحیح نیست و روابط خارجی اقلیم کردستان عراق تابع روابط خارجی دولتی مرکزی عراق است.

سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق افزود: علاوه بر اینکه خبر یدیعوت آحارونوت صحت ندارد، تنظیم این خبر نیز با اشتباهات فاحشی همراه بوده به گونه‌ای که نام معاون نخست وزیر به عنوان معاون رئیس اقلیم کردستان عراق معرفی شده و وزیر پیشین کشاورزی اقلیم به جای وزیر کنونی در این خبر نام برده شده است.

پیشتر روزنامه یدیعوت آحارونوت در گزارشی اعلام کرده بود، یک هیات رسمی به ریاست معاون رئیس اقلیم کردستان عراق و چند وزیر این اقلیم از جمله وزیر کشاورزی به تل‌آویو سفر کردند تا در خصوص پروژه‌های اقتصادی و استفاده اقلیم از تجربیات اسرائیلی‌ها بحث و تبادل نظر کنند.

پیشتر نیز خبرهای مبنی بر روابط اقلیم کردستان عراق با رژیم صهیونیستی در زمینه‌های مختلف انتشار یافته بود که با تکذیب مقامات این منطقه روبرو شده بود.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *