منع سازندگان فیلم موهن از ورود به خاک انگلیس

دولت انگلیس ورود سازندگان فیلم موهن به ساحت نورانی پیامبر اعظم(ص) به خاک این کشور را به خاطر دغدغه‌های امنیتی ممنوع کرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی تلگراف، سازنده فیلم موهن از ورود به کشور انگلیس منع شده است.

گفته شده است بیم آن می‌رود ورود وی به کشور انگلیس موجب ایجاد ناآرامی در این کشور شود.

فیلم موهن به ساحت نورانی پیامبر اسلام(ص) موجب ایجاد ناآرامی‌هایی در کشورهای مسلمان‌نشین شد که در خلال آن ده‌ها نفر کشته شدند.

“مارک باسلی یوسف”، ۵۵ ساله که سازنده این فیلم است، روز گذشته در دادگاهی در آمریکا حاضر شد، اما به خاطر اتهاماتی غیر از محتوای فیلم یا دامن زدن به ناآرامی در کشورهای مختلف محاکمه شد.

“مارک باسلی یوسف” که دو سال پیش به قید التزام از زندان آزاد شده بود متهم شده که شرایط آزادی به قید التزام را رعایت نکرده است.

دو سال پیش مقرر شده بود “باسلی یوسف” تحت هیچ شرایطی بدون اجازه مأمور تعقیبش از اسامی مستعار استفاده نکند، حال آنکه وی پس از انتشار فیلم موهن حداقل از سه نام مستعار (سام باسیل، ناکولا باسلی ناکولا و باسلی یوسف) استفاده کرده است.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، در دادگاه روز گذشته “باسلی یوسف” ۸ دعوی علیه وی مطرح شد که هیچیک ارتباطی به محتوای فیلم موهن نداشتند.

یک مقام انگلیسی به روزنامه دیلی‌تلگراف گفته است به خاطر دغدغه‌های امنیتی دو تن از سازندگان این فیلم از ورود به خاک کشور انگلیس منع شده‌‌اند.

این مقام انگلیسی اشاره‌ای به نام این افراد نکرده است و گفته است دولت انگلیس بابت این اقدام نیازی به معذرت‌خواهی از این افراد که ورودشان می‌تواند باعث ایجاد خشونت شود، نمی‌‌بیند.
 


سینما نگار
بازنشر: ممتازنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *