مهارت های یک زن خانه دار

مهارت های یک زن خانه دار

گچکاری خانگی

اگر گچ سقف اتاق تان به هر دلیلی ترک خورده، لازم نیست سراغ گچکار بروید و حتی لازم نیست مرد خانه را خبر کنید! فقط کافی است کمی چسب مایع را با جوش شیرین مخلوط کنید. این مخلوط تبدیل به یک خمیر می شود. حالا می توانید بالای نردبان رفته و با انگشت خمیر را لابه لای ترک های سقف بمالید. اگر سقف اتاق تان رنگی است، کمی رنگ خوراکی همراه با رنگ سقف به آن اضافه کنید. به این ترتیب خودتان حداقل برای مدتی ترک سقف را پوشانده اید و در مخارج هم صرفه جویی کرده اید.

چکش روی میخ یا انگشت؟!

از انگشتان نازنین خود در برابر چکش های بی رحم محافظت کنید. فکر هم نکنید چکش روی میخ کوبیدن فقط کار مرد خانه است؛ آن هم فقط به این دلیل که خانم ها می ترسند به جای میخ انگشت خود را نشانه بگیرند. راه حل بسیار ساده است. هنگامی که می خواهید میخی را چکش بزنید، میخ را در یک قطعه کاغذ سخت سمباده یا مقوا فروکنید و از این کاغذ برای نگه داشتن میخ در محل مورد نظر استفاده کنید. قبل از اینکه میخ کاملا سرجایش محکم شود کاغذ را پاره کنید.

خانم ها و مته واره

وقتی که می خواهید فلزات را با مته سوراخ کنید، در قدم اول بهتر است از یک دریل یا مته کوچک استفاده کنید و بعد سراغ مته بزرگ بروید. درضمن وقتی می خواهید یک فلز سخت را با مته سوراخ کنید، به جای چرب کردن مته با روغن یکی، دو قطره تربانتین به آن اضافه کنید. در ضمن اگر از اره دستی تان زیاد استفاده می کنید و می خواهید چوب را راحت تر اره کنید، نیازی به زور بازوی همسرتان نیست. فقط کافی است کمی نفت به چوب بمالید تا بسیار راحت تر اره شود.

با پیچ های شل چه کنیم؟

اگر پیچی در خانه شما شل یا هرز شده و در جای خود ثابت قرار نمی گیرد، یک قطعه چوب کبریت را داخل سوراخ پیچ قرار داده و آن را بشکنید. بعد پیچ را داخل آن بپیچانید. حالا پیچ سفت و محکم می شود. البته می توانید پیش از این که پیچ را دوباره داخل جای اصلی اش قرار دهید، چند رشته براده یا پشم فولاد (که می تواند سیم ظرفشویی هم باشد) به دور شیارهای پیچ ببندید تا محکم تر شود.


مجله اینترنتی ممتازنیوز سرگرمی و تفریحی اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *