مهلت معرفی مشمولان متولد ۱۳۷۳

جام جم آنلاین: معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا مهلت معرفی مشمولان متولد ۱۳۷۳ را شرح داد.

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین به نقل از اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی در خصوص مهلت معرفی مشمولان متولد ۱۳۷۳ گفت: برابر قانون خدمت وظیفه عمومی، هر فرد ذکور ایرانی از اول ماهی که طی آن وارد سن ۱۹ سالگی می شود مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است که می بایست در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خویش را از  طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مشخص نمایند.

وی افزود: مشمولانی که قبل از ورود به سن مشمولیت در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده، ترک تحصیل کرده، اخراج گردیده اند و یا انصراف از تحصیل نموده اند با ورود به سن مشمولیت به مدت شش ماه برای مشخص نمودن وضعیت خدمتی خویش مهلت خواهند داشت.

سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی گفت: به عنوان مثال متولدین شهریور ماه ۷۳ که در خرداد ماه سال ۹۱ در مقطع دیپلم فارغ التحصیل شده اند با ورود به سن مشمولیت (یعنی از اول شهریورماه) به مدت شش ماه مهلت معرفی خواهد داشت.

وی افزود: در صورتیکه تاریخ فراغت از تحصیل، انصراف از تحصیل و… این دسته از مشمولان بعد از ورود به سن مشمولیت باشد از تاریخ مذکور به مدت یکسال مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص نمایند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی اظهارداشت: مشمولانی که از معافیت موقت مانند کفالت یا پزشکی برخوردارشده اند، پس از انقضای مدت اعتبار آن می بایست ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی ، به مرکز وظیفه عمومی محل سکونت خویش مراجعه نمایند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. کاظم آخربین گفت:

    با توجه به تغییرات ایجاد شده در خصوص مهلت معرفی مشمولان و بی اطلاعی اکثر مردم و برای جلوگیری از عواقب ناشی از غیبت نا خواسته پیشنهاد میشود به متولدین ۱۳۷۳ نیز مثل متولدین ۱۳۷۲ یک فرصت ارفاقی برای معرفی خود داده شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *