مهمانپرست: انگلیس حامی بزرگ تروریسم دولتی است

به گزارش خبرگزاری مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد اتهامات نخست وزیر انگلیس مبنی بر دخالت جمهوری اسلامی ایران در حادثه انفجار اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بلغارستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اظهارات بی اساس منتسب به نخست وزیر انگلیس در دیدار با همتای بلغاری خود را مردود می داند. اینگونه اظهارات غیر واقعی، هدفی جز تخریب روابط دوستانه با شرکای خارجی جمهوری اسلامی ایران را دنبال نمی کند و بطور قطع راه به جایی نخواهد  برد.

وی افزود این اظهارات، آشکارا نمایانگر آن است که رفتار سیاست خارجی انگلیس در قبال جمهوری اسلامی ایران همچنان خصمانه است.

 سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره مخالفت خود را با ارتکاب هر گونه اقدام تروریستی ابراز داشته ، با محکوم کردن اقدام تروریستی در فرودگاه بورگاس بلغارستان، رژیم صهیونیستی و دولت انگلیس را از بزرگترین حامیان تروریسم دولتی دانست.

گفتنی است که نخست وزیر بلغارستان پس از دیدار اخیر خود با  نخست وزیر انگلیس طی مصاحبه ای مطبوعاتی به نقل از دیوید کامرون گفت که اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد ایران و حزب الله در پس حـادثه انفجار ۱۸ جولای اتوبوس گردشگران اسرائیلی در فرودگاه بورگاس می باشند. در عین حال نخست وزیر بلغارستان تصریح نموده که سازمان های اطلاعاتی بلغارستان اطلاعات مشخصی در این رابطه ندارند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ