مهمانپرست: حمله به ایران با پاسخ آهنین روبرو می‌شود

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: تهدیدهای غرب در مورد جنگ به طوری صورت می‌گیرد که ظاهرا باید آن را چنین تلقی کرد که قطعا حمله یا تجاوزی به وقوع نخواهد پیوست.

به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رامین مهمانپرست در ورشو پایتخت لهستان در جمع خبرنگاران گفت : تهدیدهای غرب در مورد جنگ به طوری صورت می گیرد که ظاهرا باید آن را چنین تلقی کرد که قطعا حمله یا تجاوزی به وقوع نخواهد پیوست.

وی در جریان دیداری از پایتخت لهستان برای انجام مذاکرات دو جانبه گفت : در حال حاضر ، ایران از بزرگترین قابلیت دفاعی در طول تاریخ خود برخوردار است و هرکس که قصد حمله به کشور ما را داشته باشد با پاسخ بسیار قوی روبرو خواهد شد.

وی گفت : به همین دلیل است که دشمنان ما کاملا دریافته اند که نباید به کشورمان حمله کنند و این حمله به یک تراژدی بزرگ برای خود آنها تبدیل خواهد شد.

وی افزود : به همین دلیل ، احتمال جنگ بسیار، بسیار ضعیف است .

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین از سلسله تحریم های شدید غرب علیه بخش های تجاری و بانکی تهران با هدف متوقف ساختن برنامه هسته ایش انتقاد کرد و آن را اقدامی کاملا نامشروع و توجیه ناپذیر دانست چرا که ملت ایران هیچ جرمی مرتکب نشده است.

وی خاطرنشان کرد که با این حال تحریم های اعمال شده آثار جانبی خوشایندی داشت چرا که موجب افزایش خودکفایی ایران در بسیاری از بخش های اقتصادی شد.

مهمانپرست گفت : در حالیکه رشد اقتصادی بسیاری از کشورها منفی یا در حد صفر است ، ایران در تولید ناخالص ملی رشد ۲/۶ درصد داشته است.

این سخنگو افزود : سلسله اصلاحاتی که در زمینه یارانه سوخت و دیگر یارانه ها انجام گرفت، طی دو سال اخیر موجب آزاد سازی ۱۵۰ میلیارد دلار ( ۱۱۳ میلیارد یورو ) برای سرمایه گذاری در این کشور ۷۴ میلیون نفری شده است.

وی اضافه کرد که حذف تمام یارانه ها طی دو سال دیگر حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار دیگر را برای سرمایه گذاری آزاد خواهد کرد.

مهمانپرست ادعاهای یک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا و کارشناسان غربی در مورد اینکه ایران خود را برای یک حمله سایبری بالقوه فلج کننده علیه آمریکا و متحدانش آماده می کند ، بسیار دور از واقعیت دانست.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *