مواد مخدر سبب بروز ۲۵ درصد جرایم

۱۹ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز:‌ یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: براساس تحقیقات بنیاد علوم رفتاری، مواد مخدر سبب بروز ۲۵ درصد از جرایم در کشور است.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: با توجه به کاهش چشمگیر جرایم خشونت آمیز و سازمان یافته و از طرفی افزایش جمعیت کیفری زندانها،  براساس مطالعات انجام شده ۲۵ درصد جرایم بطور مستقیم ریشه در مواد مخدر دارد.

وی گفت:براساس تحقیقات انجام شده جرایم خرد یعنی آندسته از بزه هایی که ارزش مالی آن زیر یک میلیون ریال است ۲۰ درصد افزایش یافته و سبب اصلی آن نیز سرقتهایی است که بوسیله معتادان برای تهیه پول مواد مخدر انجام می گردد.

این آسیب شناس اجتماعی تاکید کرد: سرقت وسایل خودرو ، کیف زنی و اینگونه ناهنجاریها ریشه مستقیم در اعتیاد و مواد مخدر دارد ضمن آنکه عمده فروشی های مواد مخدر نیز بخش اعظمی از جرایم شهری می باشد.

به گفته ابهری، با توجه به کاهش ۷۰ درصدی جرایم خشن، کارشناسان و صاحب نظران امیدوارند با ادامه روند مقابله با مافیای مواد مخدر آسیبهای مربوط به کارتن خوابی، انتقال امراض مصری و جرایم خرد نیز از جامعه ریشه کن شده و جمعیت کیفری زندانها نیز کاهش یابد.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *