موافقت نهایی با ادامه تولید خودروهای تک ایربگه

۲۷فروردین۱۳،

با برگزاری آخرین جلسه کارشناسی مربوطه، طرح ارائه مهلت تازهی به خودروسازان برای تجهیز سواری‌های تولیدی به دو کیسه هوا به تصویب نهایی رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اواخر هفته قبل جلسه‌ای با حضور مقامات مسوول برای بررسی زمان‌بندی و چگونگی تجهیز سواری‌های داخلی به دو کیسه هوا برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد مهلت تازهی به خودروسازان برای تجهیز محصولات خود به دو کیسه هوا داده شود به‌گونه‌ای که خودروسازان تا ابتدای تیرماه امسال فرصت خواهند داشت تولید سواری‌های تک ایربگه را ادامه دهند. از ابتدای تیرماه نیز حداقل ۸۰ درصد از سواری‌ها باید با دو کیسه هوا تولید شوند.

به دنبال‌ آن روز قبل آخرین جلسه کارشناسی مربوطه در این زمینه برگزار شد. در این جلسه توافقات نهایی در این زمینه صورت گرفته و جدول زمان‌بندی تجهیز سواری‌های داخلی به دو کیسه هوا تدوین شد. به این ترتیب با نهایی شدن این طرح، مصوبه نهایی به زودی به خودروسازان و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط ابلاغ خواهد شد.

براساس این مصوبه، خودروهایی که در حال حاضر با دو کیسه هوا تولید می‌شوند پس از این نیز باید دو ایربگه بوده و این مصوبه مجوزی به خودروسازان برای تک ایربگه کردن این خودروها نخواهد بود.

طبق قانون از ابتدای سال جاری تمام سواری‌های داخلی باید با دو کیسه هوا تولید می‌شدند با این حال خودروسازان موفق به این کار نشدند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *