مواقعی که ختنه باید مجددا انجام شود

۱فروردین ،
ممتاز نیوز :این روزها والدین بسیاری فرزندان خود را نزد بنده می آورند که از نحوه ختنه بچه های خود ناراضی می باشند، سبب آن این است که در جامعه ما ختنه نه تنها یک عمل جراحی محسوب نمی شود، بلکه اهمیتی هم به آن داده نمی شود. از هر ۱۰ کودک پسر که نزد اینجانب می آورند در ۸ نفر آنها ختنه کودک مشکل دارد که اکثرا پوست ختنه گاه بصورت ناقص برداشته شده و سبب چسبندگی بعدی شده است.

 اگر ختنه بصورت درست انجام نشود سبب عوارض زیر می گردد:

•    اگر پوست ختنه گاه بصورت درست برداشته نشود هدف از ختنه کودک که بیشتر جلوگیری از عفونت ادراری است مواجه با خطر می گردد و در حقیقت منظور وهدف اصلی حاصل نمی شود.

•    پوست ناقص بریده شده به کلاهک آلت تناسلی و تنه آلت تناسلی چسبیده و زیر آن ترشحات جمع می گردد و سبب عفونت می گردد.
•    چسبندگی ناشی از ختنه نامناسب سبب مخفی شدن و کشیده شدن آلت تناسلی کودک بداخل شکم می گردد که آزاد کردن این چسبندگی نیازمند عمل جراحی است.
•    گاها بعلت ختنه توسط اشخاص فاقد واجد شرایط باندهای چسبندگی متعدد ما بین تنه آلت تناسلی و کلاهک آلت تناسلی ایجاد می شوند که باید با عمل جراحی آنها را برداشت.
•    کوتاهی آلت تناسلی
•    بد شکل شدن آلت تناسلی

تعداد بسیار بسیاری از این کودکان وقتی به سن بلوغ می رسند ممکن است دچار استرسهای روحی شوند. بنده مردانی را داشتم که بعلت عوارض ناشی ختنه نامناسب از ازدواج اجتناب می کردند. بسیاری از عوارض ختنه با جراحی قابل اصلاح می باشند و گاها نیز نمی توان مشکل بد ختنه شدن را اصلاح کرد.

ختنه یک عمل جراحی بسیار حساس است و باید توسط اشخاص واجد شرایط انجام شود. متاسفانه در جامعه ما هم والدین و هم اکثر پزشکان ختنه را یک عمل جراحی محسوب نمی کنند. در بسیاری از مطبها در شهرکهای اطراف تهران و حتی در خود تهران ختنه توسط تزریقاتچی ها انجام می گردد. بدترین کار این است که یک نفر دستهای بچه و یک نفر پاهای بچه را می گیرند و کودک در شرایط غیر انسانی ختنه می گردد. ختنه باید حتما در شرایط بی دردی کامل باشد، امروزه با پیشرفت روشهای بیهوشی می توان در کمال آرامش کودک را ختنه نمود.

 والدین باید به ختنه به عنوان یک عمل جراحی نگاه کنند و لازمه یک ختنه خوب و استاندارد هزینه کردن است. والدین نباید در ختنه کردن کودکان خود کوتاهی کنند. ختنه کردن یک روش استاندارد جراحی دارد. از هر ۱۰۰ کودکی که ختنه می گردد به جرات می توان گفت که حتی یک نفر آنها به روش استاندارد ختنه نمی شود.

بطور خلاصه:
•    ختنه یک عمل جراحی حساس محسوب می گردد
•    ختنه باید به روش استاندارد و توسط اشخاص واجد شرایط صورت گیرد
•    اکثر ختنه هائی که انجام می شوند ناقص می باشند
•    ختنه اگر بدرستی انجام نشود سبب عوارض متعدد می گردد
•    عمل ختنه باید در شرایط بی دردی کامل صورت گیرد
•    ختنه هائی که بدرستی انجام نشده و سبب عوارض شده اند، ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشند
•    در اشخاص بالغ که بعلت ختنه نامناسب دچار بد شکلی آلت تناسلی می باشند، در بسیاری از موارد با جراحی می توان آنرا اصلاح کرد.
منبع:دکتر محمدرضا صفری نژاد ،اورولوژیست

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. مجید گفت:

    با سلام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ