موانع واگذاری باشگاه پرسپولیس برطرف شد

۰۸اردیبهشت،

ابوالقاسم شمس جامخانه با بیان اینکه واگذاری استقلال و پرسپولیس در لیست واگذاری های امسال سازمان خصوصی سازی قرار دارد، گفت:مشکلات مربوط به حسابرسی و صورتحساب مجمع باشگاه پرسپولیس برطرف شد و بعد از امضای وزیر اقتصاد اقدامات بعدی واگذاری آنها انجام می شود.

وی افزود: یکی از مشکلات واگذاری این دو باشگاه صورت جلسه مجامع و حسابرسی صورت‌های مالی آنها بود که با برگزاری جلسات مختلف این مشکلات برطرف و جمع بندی نهایی حاصل شد.

معاون سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه باشگاه پرسپولیس برای واگذاری آماده تر از باشگاه استقلال است،عنوان کرد: باشگاه پرسپولیس بعد از ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها در فرابورس پذیرش شده و اقدامات عرضه سهام آن انجام می شود.

شمس یادآور شد: در سال قبل اقدامات واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس انجام و تلاش شد تا سهام یکی از باشگاه‌ها تا پایان سال در فرابورس عرضه شود که این کار انجام نشد ولی در سال جاری واگذاری این دو باشگاه با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش ایسنا، در حالی زمان واگذاری دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس نامشخص است که طبق وعده مسئولان قرار بود تا حداقل سهام یکی از این دو باشگاه ورزشی قبل از پایان سال۹۱ در فرابورس عرضه شود که این وعده نیز مانند سال‌های قبل محقق نشد و واگذاری استقلال و پرسپولیس در خوان آخر واگذاری گیر کرد.

بر این اساس عرضه نشدن سهام استقلال و پرسپولیس قبل از پایان سال ۹۱ نشان داد که با وجود واگذاری ۲باشگاه ورزشی به این دو باشگاه و خارج شدن آنها از ساختار زیاندهی، موانعی پیش روی این دو باشگاه قرار دارد به طوری که حسابرس قانونی باید صورت‌های مالی این دو باشگاه را حسابرسی کرده و صورتجلسه مجامع این دو باشگاه اصلاح شود که به نقل از معاون سازمان خصوصی سازی این اقدامات در سال جاری انجام شده است.

به این ترتیب و در شرایطی که تمام اقدامات واگذاری باشگاه پرسپولیس انجام شده و مشکلات حسابرسی آن نیز برطرف شده است باید منتظر اعلام زمان عرضه ۵ تا ۱۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس در فرابورس و کشف قیمت آن از سوی مسئولان بود این در حالی است که وضعیت واگذاری سهام استقلال نشان می دهد که واگذاری سهام این باشگاه پیشرفتی نداشته و مدیران آن توجهی به موضوع واگذاری آن نداشته وجلسه‌ای در خصوص واگذاری آن برگزار نکرده اند.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *