«موبایل دانش‌آموزی» به مدارس نمی‌آید

۱۹م دیماه ،

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه بحث تلفن همراه دانش‌آموزی در دستور کار این شورا نیست، گفت: بر اساس آیین‌نامه اجرایی مدارس، ورود تلفن همراه توسط دانش‌آموزان به مدارس ممنوع است.
به گزارش فارس ، در مهر ماه امسال بحث ورود «موبایل دانش‌آموزی» به مدارس از سوی رئیس مرکز توسعه‌ فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال طی یک نشست خبری مطرح شد و از آنجا که مسئولان آموزش و پرورش بارها از ممنوعیت ورود موبایل به مدارس صحبت کرده بودند، پرسش‌هایی در این خصوص مطرح شد که آیا آموزش و پرورش تصمیم دارد که راهی برای ورود این فناوری به مدارس باز کند.
با توجه به اینکه عنوان شده بود موبایل دانش‌آموزی فقط امکان اتصال دانش‌آموزان با والدین را برقرار می‌کند و مسیر رفت‌وآمد دانش‌آموز نیز با استفاده از تکنولوژی‌های تازه برای والدین مشخص می‌‌سازد، بحث‌هایی دربارهٔ مطرح شدن این موضوع در شورای عالی آموزش و پرورش عنوان شد.
مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در این خصوص به فارس گفت: بحثی در خصوص تلفن همراه دانش‌آموزی در دستور کار این شورا نیست.
وی در خصوص استفاده دانش‌آموزان از تلفن همراه که هم اکنون نیز در مدارس ملاحظه می‌شود، گفت: براساس آیین‌نامه اجرایی مدارس، ورود تلفن همراه به مدارس ممنوع است و مدیر مدرسه باید این موضوع را پیگیری کند.
نوید ادهم در خصوص استفاده معلمان از تلفن همراه در مدرسه گفت: معلمان در استفاده از تلفن همراه محدودیتی ندارند.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.