موفقیت گفت‌وگوها با آژانس منوط به حفظ فضای آرام همکاری است

ایران > سیاست‌خارجی
نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به تاکید آمانو بر ادامه گفت‌وگوها با ایران برای رفع ابهامات در گزارش اخیرش دربارهٔ ایران با بیان اینکه “ایران نیز به ادامه گفت‌وگوها متعهد است”، خاطرنشان کرد که موفقیت فرآیند گفت‌وگوها منوط به حفظ فضای آرام کاری در آژانس است.

اییسنا نوشت: علی‌اصغر سلطانیه با اشاره به گزارش ماه فوریه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دربارهٔ ایران پیام اصلی این گزارش پس از ده سال بازرسی از تاسیسات، مواد و فعالیت‌های هسته‌یی ایران، انحراف نداشتن این فعالیت‌ها و تاسیسات به سمت اهداف نظامی دانست و گفت: همچنین آژانس در این گزارش تاکید دارد که غنی‌سازی در ایران بدون هیچ مشکی و با نظارت کامل آژانس ادامه دارد.

نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: غنی‌سازی تا غنای ۲۰ درصد بر اساس گزارش آژانس با هدف استفاده برای سوخت رآکتور تهران با موفقیت ادامه دارد که این نشان‌دهنده استفاده صلح‌آمیز از غنی‌سازی از جمله برای تامین سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران و نیز تامین رادیوایزوتوپ‌های مورد نیاز بیمارستان‌هاست.

وی در ادامه گفت: مدیرکل در این گزارش بر تعهد آژانس به ادامه گفت‌وگو با ایران تاکید کرده و اعلام می کند که بدون هیچ گونه تزلزلی به گفت‌وگوها ادامه می‌دهد.

رییس هیات مذاکره کننده ایران با آژانس همچنین بر ادامه گفت‌وگو با آژانس در جهت رفع ابهامات و اثبات بی اساس بودن ادعاها تاکید کرد و افزود: موفقیت گفت‌وگوها با آژانس به اجتناب از مخدوش کردن فضای آرام همکاری در آژانس منوط است. پیشنهاد می کنم برای موفقیت فرایند گفت وگوها میان ایران و آژانس از هرگونه جنجال سیاسی و تبلیغاتی جلوگیری شود.


RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *