مکمل های ویتامین E تاثیری در پیشگیری از ابتلا به سرطان ندارد

۲۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز: محققان اخطاردادند که مصرف مکمل های معمولی ویتامین E به دو سبب، تاثیری در پیشگیری از ابتلا به سرطان ندارد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایرنا، محققان آمریکایی با انجام مطالعه ای متوجه شدند که در سلول های سرطانی پروستات، شکلی از ویتامین E مانع فعالیت آنزیمی می گردد که برای بقای سلول های سرطانی مهم و حیاتی است.

چینگ شیه چن استاد دانشگاه ایالتی اوهایو و محقق مرکز جامع سرطان ایالتی اوهایو، اخطار داد: مصرف مکمل های معمولی ویتامین E تاثیری در پیشگیری از ابتلا به سرطان ندارد، زیرا این مکمل ها مصنوعی می باشند و عمدتا بر اساس نوعی از ویتامین E ساخته می گردد که نمی توانند به طور موثر با سرطان مبارزه کنند.

وی افزود: همچنین بدن انسان نمی تواند دزهای بالایی از ویتامین E را که به نظر می رسد برای داشتن تاثیر ضد سرطانی لازم است، جذب کند.

چن در بیانیه ای افزود: هدف ما ابداع یک قرص سالم در دز مناسب است که مردم بتوانند هر روز به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان آن را مصرف کنند.

وی خاطر نشان کرد که تعیین فرمول و دز این قرص ، زمان بر است.

در این مطالعه محققان متوجه شدند که ویتامین E در شکل های بسیاری بر اساس ساختار شیمیایی آنها درست می گردد و شایع ترین نوع ویتامین E متعلق به گروهی موسوم به ˈتوکوفرول هاˈ ( tocopherols) است.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در این مطالعه محققان نشان دادند که شکل گاما توکوفرول مستعدترین شکل ضد سرطانی ویتامین Eاست.

این مطالعه در مجله Science Signaling انتشار یافته است.

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ