“مگان” و”MVM 530″ تاکسی می‌شوند

معاون نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و مدیریت سوخت کشور از تست خودروهای “مگان” و “MVM 530″ برای استفاده درون و برون شهری و تاکسی‌های ویژه خبرداد و گفت: این دو خودرو برای فرودگاه‌ها و راه‌آهن مورد استفاده قرار می‌گیرند و مگان نیز برای فرودگاه‌ها در نظر گرفته شده که مذاکرات آن در حال نهایی شدن است.

امیررضا رجبی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال نیز برای خروج تاکسی‌های فرسوده برنامه‌ریزی شده است افزود: برای تامین خودروهای جایگزین برای تاکسی دچار مشکل هستیم و علیرغم اینکه وام و اعتبار و فرآیند آن آماده است اما هنوز خودروی جایگزین آن مشخصی نشده است.

وی با بیان اینکه در مقطعی تعدادی از خودروهای ایران‌خودرو از جمله سمند و پژو ۴۰۵ با مشکل شماره‌گذاری مواجه شد افزود: با توجه به این مشکلات این روند جایگزینی خودرو با مشکل مواجه شد اما در حال حاضر کل فرآیند آماده است و مذاکرات با شرکت ایران‌خودرو در حال نهایی شدن است.

معاون نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و مدیریت سوخت کشور در خصوص جایگزینی خودروهای جدید نیز اظهار کرد: تندر۹۰ یکی از گزینه‌های پیشنهادی این جایگزینی است که مورد تاکید سازمان استاندارد و پلیس راهنمایی رانندگی نیز قرار گرفته و تعدادی را برای شماره‌گذاری آماده می‌کنند.

رجبی همچنین از تست خودروهای “مگان” و “MVM 530″ برای استفاده درون و برون شهری و تاکسی‌های ویژه خبرداد و گفت: این دو خودرو برای فرودگاهها و راه آهن مورد استفاده قرار می‌گیرند و مگان نیز برای فرودگاهها در نظر گرفته شده که مذاکرات آن در حال نهایی شدن است.

معاون نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و مدیریت سوخت کشور، خاطرنشان کرد: خودروسازانی که محصولات آنها قابلیت استفاده برای تاکسی‌ها را دارند اعلام آمادگی کنند و این همکاری نیز از سوی نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و مدیریت سوخت کشور برای بکارگیری آنها در ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد.

وی درباره نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی‌ها گفت: در سه سال اخیر اولویت اصلی برای نوسازی ناوگان،خروج خودروهای فرسوده بخش حمل و نقل عمومی بود و در این راستا سال گذشته ۳۳ هزار تاکسی اسقاط و نوسازی شد.

معاون نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و مدیریت سوخت کشور تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۳۴ هزار تاکسی فرسوده در کل کشور وجود دارد و با توجه به وجود ۳۴۰ هزاردستگاه تاکسی در کشور می‌توان گفت کمتر از ۱۰ درصد تاکسی‌ها در سن فرسودگی هستند.

وی با اشاره به آمار تاکسی‌های فرسوده تهران نیز گفت: در تهران حدود ۴۵۰۰ تاکسی بالای ۱۰ سال سن داریم که تعداد آن در مقایسه با ۸۰ هزار تاکسی‌ که در پایتخت تردد می‌کنند آمار کمی است ، لذا از نظر سن فرسودگی ناوگان تاکسی نیز پایتخت در مقایسه با آمار متوسط کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است.

رجبی تاکید کرد: اگر مشکلات مربوط به ایربگ خودروها و شماره‌گذاری آنها حل شود در شش ماهه دوم سال تعداد باقی مانده تاکسی‌های فرسوده را نیز نوسازی خواهیم کرد.


دنیای خودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *