میانگین اجاره هر متر مربع آپارتمان

۲۳م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش نوساز به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از آمار مرکز آمار ایران، حداقل اجاره هر متر مربع بنای مسکونی در تهران یک هزار تومان و حداکثر آن ۶۰ هزار تومان و متوسط آن ۱۵ هزار و ۱۵ تومان و درصد تغییرات نسبت به بهار سال جاری ۱۱٫۲ درصد و نسبت به تابستان سال قبل ۳۶٫۵ درصد است.

براساس این گزارش، میانگین اجاره هر متر مربع آپارتمان یا زیربنای مسکونی در منطقه ۱ تهران حداقل دو هزار و ۴۵۰ تومان، حداکثر ۶۰ هزار و ۶۸۹ تومان و میانگین آن ۲۱ هزار و ۳۹۵ تومان است که معاملات اجاره این منطقه ۳٫۷ درصد کل قراردادهای اجاره تهران را شامل شده و نسبت به بهار سال جاری ۱۱٫۵ درصد و نسبت به تابستان سال قبل ۴۴٫۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

همچنین در منطقه ۲۲ تهران حداقل میانگین اجاره هر متر مربع آپارتمان یا زیربنای مسکونی ۲ هزار و ۲۰۰ تومان، حداکثر ۲۲ هزار و ۳۱۹ هزار تومان و میانگین ۱۰ هزار و ۶۳۹ تومان بوده است که یک درصد معاملات اجاره شهر تهران را شامل شده و نسبت به بهار سال جاری ۱۳٫۲ درصد و نسبت به تابستان سال قبل ۳۸٫۵ درصد رشد نشان می‌هد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، در منطقه ۵ تهران که بیشترین معاملات اجاره در تهران با سهم ۱۴٫۴ درصدی در آن اتفاق افتاده حداقل هزار و ۸۸۳ تومان میانگین ۱۵ هزار و ۶۸۵ تومان و حداکثر ۴۶ هزار و ۴۷۰ تومان و رشد آن نسبت به بهار سال جاری ۱۰٫۱ درصد و نسبت به تابستان سال قبل ۳۶٫۸ درصد بوده است.

همچنین براساس این گزارش، در منطقه ۱۵ تهران بیشترین افزایش اجاره هر متر مربع آپارتمان و زیربنای مسکونی نسبت به سال قبل با رشد ۵۳٫۸ درصد بوده است که حداقل اجاره هر متر مربع در این منطقه هزار و ۱۳۰ تومان، حداکثر ۲۲ هزار و ۹۸۲ تومان و میانگین ۹هزار و ۷۵۷ تومان بوده است که ۴٫۷ درصد کل قراردادهای اجاره در تهران را تشکیل می‌دهد و نسبت به بهار سال جاری از رشدی معادل ۱۳٫۳ درصد برخوردار است.

براساس این گزارش کمترین افزایش اجاره‌بهار در منطقه ۱۱ نسبت به بهار سال جاری با رشد ۸ درصدی اتفاق افتاده است که البته نسبت به تابستان سال قبل از رشدی معادل ۳۴٫۷ درصد برخوردار بوده و سهم قراردادهای اجاره مسکونی در این منطقه از کل تهران ۴ درصد و حداقل اجاره هر متر مربع هزار ۲۵۰ تومان، حداکثر ۲۵ هزار و ۵۲۴ تومان و میانگین آن ۱۲ هزار و ۳۵۳ تومان اعلام شده است.


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ