میراث بانک مرکزی برای دولت یازدهم

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رئیس کل بانک مرکزی، میراث این بانک در دوران فعالیت‌اش برای دولت یازدهم را اعلام کرد.میراث اقتصادی که در این دوران برای دولت بعدی گذاشتیم، ذخایر ما از نظر ارزی است که بسیار افزایش یافته و به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است

خبراقتصادی:محمود بهمنی دربارهٔ میراث بانک مرکزی در دوران فعالیت خود برای دولت یازدهم گفت: میراث اقتصادی که در این دوران برای دولت بعدی گذاشتیم، ذخایر ما از نظر ارزی است که بسیار افزایش یافته و به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

وی، میراث دیگر بانک مرکزی برای دولت یازدهم را اضافه کردن چندصد تن طلا به ذخایر طلای کشور اعلام کرد و افزود: میراث بعدی، ساماندهی موسسات پولی و اعتباری و همچنین آرامشی است که در بازار پول و سرمایه به وجود آمده است. برهمین اساس، امیدواریم نفرات بعدی در بانک مرکزی این ساماندهی را مبنای کار خود قرار دهند.

رئیس کل بانک مرکزی دربارهٔ میراث بعدی بانک مرکزی به دولت تدبیر و امید اظهارداشت: امروزه دیگر بانکداری ما کاملا الکترونیکی شده است و در مقایسه با چند سال قبل، حتی یک دلار هم در این سیستم رصد می‌شود.

به گفته بهمنی، با پورتال ارزی که ایجاد شده است، تمام راه‌های پولشویی را مسدود کرده‌ایم و امروزه نقطه آغاز کنترل نقدینگی ماست.

وی اعلام کرد: تا پایان تیرماه سال قبل رشد نقدینگی کشور ۹ درصد بود که امسال این رشد به دو درصد رسیده است و اگر این روند در دولت بعدی ادامه یابد، به طبع رشد نقدینگی کمتر از این هم خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در برنامه‌ریزی که برای نقدینگی شده، اگر در مصرف واقعی خودش صورت گیرد، می‌تواند برای همیشه باقی بماند./مهر


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *