میزان افزایش دما تا سال ۲۱۰۰/ چین عامل ۸۰درصد افزایش گاز گلخانه‌ای

۱۴م آذر ،

به گزارش خبرگزاری مهر، “پپ کانادل” یکی از دانشمندان برجسته استرالیایی در گزارش تازه خود نسبت به افزایش تولید گازهای گلخانه ای اخطار داده و می گوید تحقیقات وی نشان داده است که تا پایان ۲۰۱۲ تولید گازهای گلخانه ای ناشی از احتراق سوخت های فسیلی می تواند به میزان غیر منتظره ۳۶ میلیارد تن برسد.

وی افزود: این میزان ۸۵ درصد دهه ۱۹۹۰ است. این سطح سه برابر سریع تر از آنچیزی است که در دهه ۱۹۹۰ شاهد آن بودیم.

کانادل معتقد است: ۸۰ درصد این افزایش گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های چین و بقیه متعلق به اقتصادهای نوظهور و کشورهای توسعه یافته است.

وی افزود: اگر به آنچه که در سال قبل و سال جاری روی داد و آنچه که در طول ۱۰ سال قبل روی داده است توجه کنیم می بینیم که در حال حاضر کاملا در مسیر تولید گازهای گلخانه ای هستیم که می تواند دمای زمین را تا سال ۲۱۰۰ بین چهار تا شش درجه افزایش دهد.

این دانشمند اظهار داشت: علاوه بر این روند مشکلات اقتصادی اروپا و آمریکا در کاهش تولید صنعتی شان نیز عامل دیگری در این افزایش گازهای گلخانه ای نیز بوده است.

کانادل می گوید نمونه هایی در قبل برای کاهش گازهای گلخانه ای وجود داشت که از جمله آنها می توان به فرانسه وقتی که به تولید برق هسته ای روی آورد و انگلیس که برای تولید برق از زغال به گاز گرایش پیدا کرد، اشاره کرد.

وی تاکید کرد: هیچ ایده ای نداریم که آیا می توان این نمونه ها را دوباره اجرا کرد و آیا می توان آنها را برای چندین دهه در جهان بکار گرفت یا خیر اما قطعا تجربیات خوبی در قبل داشته ایم که به دولت ها امکان دهد تا از آنها الهام گرفته و اقدامات سریع تر و تهاجمی تری را نسبت به افزایش گازهای گلخانه ای داشته باشند.


MehrNews Rss Feed
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *