میلیاردر معروف، بزرگترین سهامدار توییتر شد

ایلان ماسک با خرید ۹ درصد از سهام توییتر بزرگترین سهامدار این شرکت شد.

میلیاردر معروف، بزرگترین سهامدار توییتر شد

به گزارش ممتاز نیوز، ایلان ماسک، کارآفرین آمریکایی و بنیانگذار شرکت‌هایی همچون اسپس‌ایکس و بورینگ کمپانی، حدود ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده است.

اگرچه این معامله در ۱۴ مارس انجام شده اما خبر آن بامداد دوشنبه ۴ آوریل از سوی مقامات بورس ایالات متحده منتشر شد و باعث گردید JH ارزش سهام این شبکه اجتماعی در وال استریت تا حدود ۲۵ درصد افزایش یابد.

بر اساس اسنادی که در اختیار این بازار سهام گذاشته شده، ایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان محسوب می‌شود، حدود ۷۳.۵ میلیون سهم از سهام عادی توییتر معادل ۹.۲ درصد از کل سهام این شرکت در بازارهای مالی را در ازای پرداخت رقمی نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار خریده است.

با این سرمایه گذاری جدید، ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر شد.

ایلان ماسک از میلیاردرهای فعال در این شبکه اجتماعی است؛ او در توییتر بیش از ۸۰ میلیون مشترک دارد و هر از گاه با پیام‌های کوتاه و جنجالی که در توییتر منتشر می‌کند، تاثیرات قابل توجهی بر فعالیت بازارهای مالی می‌گذارد.

هنوز دلیل انجام این سرمایه گذاری بزرگ روشن نیست؛ با این وجود ماسک ۱۱ روز پس از خرید این سهام، در یک نظرسنجی توییتری از طرفدارانش خواست نظرشان را درباره وضعیت «آزادی بیان» در توییتر بیان کنند. در پاسخ به این نظرسنجی، بیش از ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که به نظر آنها توییتر به این اصل بینادین دموکراسی پایبند نیست.

ایلان ماسک پیش از این بارها از تمایلش برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی با «آزادی بیان کامل» سخن گفته بود و اکنون به نظر برخی تحلیلگران، احتمالا او قصد ایجاد تغییراتی در سیاست‌های اداره این شبکه اجتماعی یا دست‌کم در سیاستهای کنترلی آن را دارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ