نابینایی تاوان دوستی با گربه ها!

مهر ۱۴۰۰

افرادی که در طول عمرشان با گربه ها بیشتر نزدیک می باشند، ناقل نوعی انگل خطرناک می شوند که به راحتی منجر به نابینایی می گردد.

هرمز شمس ، فوق تخصص بیماریهای شبکیه چشم در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: در دوران بارداری علاوه بر بیماری های ارثی،‌ بیماری های غیر ارثی همچون بیماری توکسو پلاسموز جنین را دچار عوارضی مهم مانند نابینایی می کند.

وی افزود: بیماری توکسوپلاسموز از انگل گربه به وجود می آید که بیشتر مردم در صورت نزدیکی به گربه در طول زندگیشان به این انگل آلوده میشوند.

وی اظهار داشت:اگر خانم بارداری به این انگل دچار شود عوارض مهمی نظیر سقط جنین، عوارض مغزی و جسمی در جنین و حتی نابینایی جنین می گردد.

وی اذعان داشت:خانم هایی که قصد بچه دار شدن دارند قبل از بارداری به پزشک مراجعه کنند تا از سلامت کامل و یا بیمار بودن خودشان مطلع شوند.

وی در ادامه گفت: خانم های بارداری که به بیماری های دیگر همچون سرما خوردگی های شدید که اثرات منفی بر جنین می گذارد و سبب بروز عوارض مختلفی می گردد.

وی خاطر نشان کرد: خانم هایی که قصد بچه دار شدن دارند بایستی برای پیشگیری از انتقال این بیماری ها به جنین تحت نظر پزشک قرار گیرند./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. بابک خسروی گفت:

    لطفا به نحوه نگارش خبر دقت فرمایید .چنین تیتری درست نمیباشد .گربه باعث کوری نمیشود و رسانه باید سعی در از میان بردن خرافه های غلط که عمری گریبانگیر ما میباشد داشته باشد نه اینکه روی آنها صحه بگذارد.
    با تشکر

  2. پرویزی گفت:

    متاسفم برای پزشکانی که بدون توضیح مفصل در رابطه با یک بیماری سریعا به حیوانات معصوم برچسب بیماری میزنند. جناب پزشک توکسوپلاسموز انگلی در گوشت خام گوسفند است نه گربه و همچنین در خاکی که سبزیجات الوده هستند. شهروندان هم با زباله های الوده مثل دور ریز اجزایی از گوشت خام گوسفندی باعث میشن گربه ها تغذیه کرده و الوده بشن و تو رودشون تکثیر بشه. این مورد هم علمی نیست که اگر خانمی در بدنش این انگل باشه چنین و چنان میشه… بلکه ما به دوزی از توکسوپلاسموز الوده هستیم ولی در تماس با گوشت خام و خوردن گوشت و جگر نیم پز و فریز نشده و سبزیجات الوده و الوده شدن به مدفوع گربه های بینوا در کوچه ها ممکنه دوزی بالاتر الودمون کنه و انتی بادی بدن بالا بره و در اون صورته که مشکل ساز ممکنه بشه. اتفاقا کسانی که از کودکی انتی بادی کافی بدنشون تولید کرده مثل این میمونه که واکسینه شدن و مقاومت بالاتری دارن.خواهش میکنم چنین مطالب حیوان ستیزانه و غیر علمی رو به اشتراک نگذارین.نمیدونم در خارج از کشور که از نوزادی کودکان با گربه بزرگ میشن چرا چنین مشکلاتی نیست….

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ