ناتوانی جنسی در مردان چگونه بوجود می آید؟

۲۹ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز:لازم است قبل از تعریف ناتوانی جنسی، اصطلاح بهداشت جنسی را تعریف کنیم. اگر بخواهیم مطابق تعریف سازمان بهداشت جهانی در رابطه با بهداشت جنسی عمل کرده باشیم باید بگویم که بهداشت جنسی عبارت از یکپارچگی و هماهنگی برای ذهن، احساس و جسم است که جنبه های اجتماعی و عقلانی را در مسیر ارتقاء شخصیت او هدایت کرده و عشق و ارتباط را میان زن و شوهر ایجاد می کند.

 این بهداشت جنسی مثل بهداشت جسم و روان ممکن است مواجه با مشکلاتی شود. باز مثل سایر بیماریهای عضوی در بدن که نیازمند رسیدگی و مداوا می باشند، مشکلات زناشوئی نیز نیاز به توجه و درمان دارند. مشکلات جنسی انواع و اقسام مختلفی دارد ، برای پیدا کردن یک اختلال یا بیماری، بایستی ابتدا تعریف حالت طبیعی را داشته باشیم، هر عاملی که سبب اختلال در یک رابطه سالم زناشویی شود، تحت عنوان ( Sexual Dysfunction ) یا اختلال جنسی ان را طبقه بندی می کنیم.

البته شما توجه داشته باشید که انواع اختلالات جنسی در مردان و زنان بسیار بسیار، متفاوت و تعاریف جداگانه دارند. اختلالات جنسی شایع در مردان به سه دسته بزرگ تقسیم می شوند: اختلال در نعوظ یا همان ناتوانی جنسی که هدف و منظور این نوشته است، اختلال در انزال و اختلال در میل جنسی. هر کدام از سه دسته اختلالات جنسی فوق به زیر رده های مختلف تقسیم می شوند. بایستی مجدداً تأکید کرد که انواع اختلالات جنسی در مردان بسیار بسیار است و محدود به سه نوع فوق نمی شود. بنابراین نوع اختلال جنسی بایستی بدقت با بررسیهای مختلف تشخیص داده شود، چون هر کدام درمان مخصوص به خود دارد.

و اما تعریف ناتوانی جنسی: ناتوانی جنسی عبارت است از عدم توانایی در ایجاد و حفظ نعوظ آلت جهت انجام یک مقاربت جنسی رضایت بخش در بیش از ۵۰ درصد روابط زناشوئی که مدت سه ماه از آغاز آن قبل باشد. بنابراین اگر فردی گاهاً دچار مشکل می گردد، نمی توان وی را بیمار تلقی کرد.

 در زندگی عادی روزمره، بسیاری از مردان ممکن است دوران پر تنشی را تجربه کنند و در این دوران تمایلات جنسی و توانائی جنسی مرد تحت تأثیر قرار می گیرد، و معمولاً فرد به حالت طبیعی بر خواهد گشت. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، این تعریف مختص نانوانی جنسی می باشد، و سایر اختلالات جنسی فوق الذکر را شامل نمی شود.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ