ناتو: تجهیز کامل اوکراین، ۲ سال زمان نیاز دارد

بلومبرگ گزارش داد، وزیر دفاع سوئد از متحدان غربی خود خواسته تا خرید تسلیحات را ۲ برابر کنند چون روسیه سریعتر از ناتو عمل می کند و برای تجهیز کامل اوکراین به دو سال زمان نیاز است.

ناتو: تجهیز کامل اوکراین، ۲ سال زمان نیاز دارد

به گزارش ممتاز نیوز، «پال جانسون» وزیر دفاع سوئد همچنین گفت: «انتظارم این است که سریع‌تر رفتار کنیم اما برای تسلیح کامل اوکراین به یک یا ۲ سال زمان نیاز داریم.»

روزنامه بلومبرگ همچنین نوشت، این مقام دفاعی سوئد همچنین خاطرنشان کرد، استکهلم به ابتکارعمل آلمان در تامین سامانه‌های دفاعی هوایی پاتریوت بیشتر ملحق شده اما اذغان کرد که انتقال این پدافندهای هوایی به اوکراین به دفاع سوئد به شدت خدشه وارد می‌کند.

کی‌یف از کمبود سامانه‌های دفاع هوایی غربی شکایت می‌کند؛ کمبودهایی که نیروها و زیرساخت‌هایش را در معرض حملات دوربرد روسیه قرار می‌دهد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفته است که ارتش او به ۲۵ سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیاز دارد که قیمت هر یک از آنها بیش از یک میلیارد دلار است.

به‌عنوان جایگزینی برای کمک‌های بیشتر، برخی از مقامات غربی پیشنهاد کرده‌اند که کشورهای اروپای شرقی می‌توانند از سامانه‌های پاتریوت خودشان برای رهگیری موشک‌های روسیه بر فراز غرب اوکراین استفاده کنند. دولت آلمان اخیرا اعلام کرد که با چنین پیشنهادی مخالف است زیرا به منزله دخالت مستقیم اعضای ناتو در جنگ است.

انتهای پیام/


جهان

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.