ناعادلانه بودن دستمزد، کارگران را به افزایش خواربار متوسل کرد

۲۴اردیبهشت،

1165[1].jpg

اگر شورای عالی کار در جلسه نهایی خود دستمزد کارگران را واقع بینانه و منطقی تعیین می‌کرد اکنون کارگران برای امرار معاش خود به افزایش بن کارگری و خواربار متوسل نمی شدند.

لطف‌الله بیات – رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور – با بیان این مطلب به خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، گفت: در حالی که در زمان تعیین مزد به شورای عالی کار تاکید کردیم که این دستمزد واقعی، عادلانه و متناسب با نرخ تورم تعیین شود اما متاسفانه خروجی آن جلسه به صلاح جامعه کارگری نبود و به بالا رفتن قدرت معیشت خانوارهای کارگری کمکی نکرد.

به گفته وی اگر در شورای عالی کار نسبت به حقوق و دستمزد کارگران یکبار برای همیشه تصمیم‌گیری و بر اساس نرخ تورم پایه حقوق کارگران اضافه می‌شد، اکنون کارگران از این ناحیه آسیب نمی‌دیدند و برای امرار معاش خود به حق مسکن و بن کارگری متوسل نمی‌شدند.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با بیان اینکه بی‌توجهی شورای عالی کار در بحث تعیین مزد، به زیان جامعه کارگری تمام می‌شود، تصریح کرد: در این جریان کارفرمایان بسیار زیرکانه عمل کردند و شکایت کارگران به دیوان عدالت هم به سبب خسارتی بود که از این ناحیه به آنان وارد شد.

بیات درعین حال با اشاره به جلسه بررسی افزایش حق مسکن و خواربار کارگران در هفته آخر اردیبهشت ماه، گفت: این اتفاق باید بیفتد و در صورتی که در شورای عالی کار افزایشی در مورد حق مسکن یا خواربار کارگران لحاظ شود یک شاهکار نیست بلکه حق قانونی کارگران است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *