نامزدی ایران برای میزبانی اکسپو ۲۰۲۵

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت صنعت ، معدن و تجارت، (شاتا) ‘ کاظم اکبرپور’ افزود:‌ برای این کار پیشنهاد نامه‌ای در حال تهیه است که پس از ارسال به دفتر نمایشگاه‌های جهانی باید منتظر تصویب آن بود.

وی با اشاره به این ‌که حداکثر شش ماه پس از ارسال این پیشنهاد نامه نتیجه آن اعلام می‌ شود، گفت:‌ ایران ظرفیت‌های مناسبی برای برگزاری این نمایشگاه دارد و به نظر می رسد که شهری جز تهران نمی‌ تواند محل برگزاری آن باشد.

وی با بیان این ‌که ایران تاکنون فقط بعنوان شرکت کننده در اکسپوها حضور داشته است، گفت: برگزاری اکسپو در هر کشور کار بسیار بزرگی است و می تواند تاثیر کلانی بر اقتصاد کشور یا شهر برگزارکننده داشته باشد.

اکبرپور با اشاره به این‌ که اکسپو یک واقعه فرهنگی، اجتماعی و غیر سیاسی است، درباره چگونگی حضور برخی کشورهای متخاصم با ایران در این نمایشگاه گفت: نهاد برگزار کننده اکسپو در صورتی که مشکلی در این زمینه احساس کند، خودش از حضور کشور متخاصم جلوگیری خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان این‌ که در صورت تصویب برگزاری این نمایشگاه، یک کمیته ملی متشکل از نمایندگان همه نهادهای مسوول تشکیل خواهد شد، گفت: در راستای حضور ایران در اکسپوی ۲۰۱۵میلان، سال آینده یک اکسپو فرعی با همان موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات در ایران برگزار خواهد شد.

اقتصام **۱۹۳۳**۱۳۱۹

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۶۱۱۷۴


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *