نامه‌نگاری ارزی گمرک با بانک مرکزی

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا: معاون گمرک ایران از ترخیص دارو با تعهدات وزرت بهداشت و نامه نگاری ارزی گمرک با بانک مرکزی برای رفع مشکلات ترخیص کالا خبرداد و گفت: کالا و داروی دپو شده در گمرک نداریم.

محمدرضا نادری در گفتگو با مهر با اعلام اینکه با تعهدات وزارت بهداشت ترخیص دارو از گمرکات کشور به صورت مستمر انجام می گردد، گفت: در حال حاضر هیچ دارویی در گمرک دپو نشده است.

معاون فنی و امور گمرک گمرک ایران با تاکید بر اینکه ترخیص و واردات دارو از گمرکات کشور روال طبیعی خود را طی می کند، تصریح کرد: ترخیص و واردات دارو متوقف نیست.

وی افزود: همچنین گمرک با توجه به مصوبه دولت، کالاهای اساسی را با حداقل اسناد ترخیص می کند و برای همکاری بانک مرکزی در بخش ارزی به منظور ترخیص کالاهای اساسی رایزنی کرده ایم و مشکلات را به بانک مرکزی منعکس کردیم.

نادری با اشاره به مشکلاتی که در بخش تفاوت نرخ ارز در ترخیص کالاها ایجاد می گردد، گفت: نامه هایی را در این زمینه به بانک مرکزی ارسال کرده ایم، بانک مرکزی از گمرک درخواست کرده بود که نماینده ای معرفی کند. بر این اساس، گمرک نماینده تام الاختیار برای تشکیل جلسات و غیره به بانک مرکزی معرفی کرد.

معاون امور گمرکی گمرک ایران تصریح کرد: با این اقدامات، در تلاش هستیم تا اگر مشکلی در ترخیص کالاهای اساسی وجود دارد با همکاری سایر دستگاه ها و بانک مرکزی مرتفع شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اعلام اینکه ۱۰۰ هزار کانتینر کالا در گمرکات دپو نشده است، افزود: ۹۶ هزار کانتینر کالا از گمرک شهیدرجایی ترخیص شده، فرهنگ حمل کالا به صورت کانتینری نسبت به قبل رشد کرده است. کالاهای گروه ۱۰ با اولویت ترخیص می شوند

نادری خاطرنشان کرد: بخشی از کالاها براساس مصوبه تاریخ ۲۱ / ۶ / ۹۲ هیئت وزیران که مربوط به کالاهای اساسی است و گروه ۱۰ کالایی را شامل می گردد با شرایط سهل از گمرکات کشور ترخیص می شوند.

وی گفت: گمرک در حال حاضر بر روی بحث اظهار از راه دور، امکان ارزیابی غیابی و پرداخت الکترونیک متمرکز شده است و در حال حاضر ۷۶ گمرک کشور به طرح آسیکودا مجهز شده اند.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ