نامه اعتراض‌آمیز فدراسیون فوتبال ایران دربارهٔ میزبانی تایلند

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

ورزش > فوتبال ملی – پایگاه اینترنتی رسمی فدراسیون فوتبال نوشت:

مهدی محمد نبی فدراسیون فوتبال در نامه ای نسبت به میزبانی و عدم همکاری مناسب فدراسیون فوتبال تایلند با کاروان تیم ملی ایران، به آلکس سوسی دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض کرد.
در این نامه آمده است: پیرو نامه دیروز ۱۹ آبان ۹۲ به کنفدراسیون فوتبال آسیا، در خصوص اقامت تیم ملی ایران در تایلند، به اطلاع می رساند که فدراسیون فوتبال تایلند همکاری خوب و مناسبی با تیم ملی ایران نداشته است و در یک حرکت عجیب و غیر حرفه ای و غیر استاندارد یک هتل را برای اسکان دو تیم ایران وتایلند اختصاص داده بودند که خلاف عرف بین المللی بود. در حالیکه در بانکوک هتلهای با استاندارد بالا وجود دارد که تیم ها را به صورت مجزا می توان اسکان داد.
ضمن اینکه فدراسیون فوتبال تایلند جهت استقبال از تیم ملی فوتبال ایران به فرودگاه نرفته اند و هیچ نماینده ای از این کشور در فرودگاه حضور نداشته و حمل و نقل و انتقال تیم ملی ایران را از فرودگاه به هتل را انجام نداده اند.
علاوه بر همه اینها، توافقنامه ای که فدراسیون فوتبال ایران در خصوص امکاناتی که در اختیار تیم ملی تایلند در تهران قرار داده بود به فدراسیون فوتبال تایلند از هفته ها قبل ارسال کرده بود که متاسفانه فدراسیون تایلند، در خصوص انجام مفاد توافقنامه هیچ اقدامی انجام نداده است.
شایان ذکر است که تیم ملی تایلند در بازی رفت، در هتل ۵ ستاره استقلال به صورت مجزا اقامت داده شد و فدراسیون فوتبال ایران حداقل این خواسته را از تایلند داشته که تیم ایران را در هتلی جداگانه و مشابه با شرایط هتل استقلال، اسکان دهد.بنابراین از آنجایی که تیم ایران هتل خود را تغییر داده و به هتل دیگری رفته است به همین سبب از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست می گردد که به فدراسیون تایلند دستور بدهد که هزینه اقامت تیم ملی ایران از ۱۳ تا ۱۶ نوامبر را بر اساس قوانین تقبل کند.
در پایان فدراسیون فوتبال ایران توجه کنفدراسیون فوتبال آ سیا را به مشکلات و اتفاقاتی که توسط باشگاه بوریرام یونایتد برای باشگاه استقلال ایران در مرحله یک چهارم پایانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل قبل و در تاریخ ۱۸ سپتامبر در تایلند آمد جلب کنیم که طی آن تیم بوریرام یونایتد رفتار حرفه ای با باشگاه ایرانی نداشت و مشکلات و ناراحتی های بسیاری برای باشگاه ایرانی ایجاد کرد. به نظر می آید که اینگونه حرکتها و رفتارهای غیرحرفه ای در تایلند در روزهایی که میزبان مسابقات بین المللی می باشند مرسوم است. بنابراین فدراسیون فوتبال ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بالاترین نهاد ناظر بر مسابقات آسیایی انتظار داریم که نگاه یکسانی به فدراسیون هایش داشته باشد در حالیکه از فدراسیون فوتبال ایران در مسابقات مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا می خواهد که تمام جزئیات میزبانی و برگزاری مسابقه را رعایت کنیم، به سایر فدراسیون ها مثل فدراسیون تایلند هم دستور و تذکر دهد و نظارت کند تا به تمام قوانین و بخش نامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا احترام گذاشته و همه مسئولیت های مربوط به میزبانی را به نحو احسن انجام دهد.
۴۳ ۴۳


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ