ناگفته‌های جهرمی از فساد بانکی

جام جم آنلاین: سیدمحمد جهرمی مدیر عامل سابق بانک صادرات که بانک تحت مدیریت وی نیز درگیر فساد بزرگ بانکی بود در گفتگویی به بیان ناگفته‌هایی از فساد بانکی پرداخته است.

جهرمی در خصوص انتقاد رییس‎جمهوری از وی به گفت: همگی باید اجازه بدهیم که قوه قضاییه به وظیفه ذاتی خودش در مبارزه با فساد عمل کند. آقای رییس‎جمهوری هم که با عصبانیت مطالبی را بیان می‎کند بیشتر ناشی از این است که نگران رو شدن دست بعضی از اطرافیانش در این فساد است که بنده به‎عنوان وظیفه خود در مبارزه با این فساد، این موضوعات را در اختیار مراجع ذی‎صلاح قضایی و اطلاعاتی گذاشته‎ام.

وی در مورد دریافت رشوه از سوی برخی مسئولان در جریان فساد بزرگ بانکی اظهار داشت: در حال حاضر خوشبختانه قوه قضاییه به خوبی رسیدگی کرده و مدارک کامل‎تری پیدا کرده است. از سوی دیگر اعترافات خوبی هم به دست آمده و مشخص شده که آقای خاوری چه میزان پول گرفته است یا این‎که خواهر‎زاده آقای مشایی چه مقدار دریافت کرده است. در کیفر‎خواست نامش آورده شده است.

همچنین برخی از معاونان، مدیران کل و کارشناسان برخی از وزارتخانه‎ها هم هستند. دو مدیر عامل بانک دولتی در این داستان رشوه گرفته‎اند و در کیفرخواست آمده است. آن‎چه در کیفر خواست این ۳۲ نفر مطرح شده است سبب شده مردم بیشتر آگاهی پیدا کنند.

طمع خارجی ها به یک پارک

پس از جاسوسی علمی و هسته ای سفارتخانه های خارجی، جذب چهره های هنری نیز در دستور کار برخی سفارتخانه های خارجی قرار گرفته است.

به گزارش ممتازنیوز یکی از پارک های مرکزی تهران که پاتوق هنرمندان و چهره های فرهنگی به حساب می آید در ماه های اخیر مورد طمع سفارتخانه های خارجی قرار گرفته است.

ترویج اسلام هراسی در ارتش آمریکا

در ادامه تلاش واشنگتن برای ترویج اسلام هراسی، ارتش آمریکا برای افسران خود دوره‌هایی را در این خصوص دایر و اسلام را دشمن معرفی کرده است.

به گزارش پرس تی وی، ارتش آمریکا با برگزاری دوره‌هایی برای افسران ارتش به آن‌ها می‌آموزد که اسلام به طور کلی دشمن آمریکاست. در این دوره‌ها که نمونه دیگری از رواج اسلام هراسی در آمریکاست، پیشنهاد قتل عامی مانند هیروشیما برای از بین بردن شهرهای مقدس اسلامی مکه و مدینه مطرح شده است.

این دوره موسوم به ” دیدگاه اسلام و رادیکالیسم اسلامی ” از سال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون پنج بار در سال ارائه شده و در هر دوره حدود ۲۰ دانشجو مشارکت داشته‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که حدود ۸۰۰ دانشجو، این واحد اسلام هراسی را قبل از حذف آن در اواخر آوریل گذرانده‌اند.

 نیروهای آمریکایی در ۲۰ فوریه در پایگاه هوایی بگرام واقع در ولایت پروان افغانستان، نسخه‌هایی از قرآن کریم و دیگر کتب اسلامی را به آتش کشیدند.

اسلام هراسی به طور سیستماتیک در آمریکا در حال ترویج و از حمایت مالی برخوردار است. نتایج تحقیقات مرکز پیشرفت امریکا تحت عنوان ” هراس، ریشه‎های شبکه اسلام هراسی در امریکا” از تلاش جمعی گروه‌های صهیونیستی در ترویج اسلام هراسی پرده برداشته است.

چالش درونی صهیونیستها  

نشریه ایتالیایی زبان اروپا با انتشار مقاله ای با عنوان«جنگ درون اسرائیل بر سر ایران» نوشت:نخست‌وزیر، نتانیاهو بیش از پیش در رابطه با اندیشۀ حمله به ایران منزوی شده است. اگر خوب بنگریم شعر” فراخوان آنچه باید گفت” اثر گونتر گراس که با «مجازات» این برندۀ آلمانی جایزۀ نوبل، فردی که در اسرائیل موردپسند نیست، به اوج خود رسید، ضربۀ ملایمی در مقایسه با ضربۀ سختی بود که یوال دیسکین، رئیس سابق سرویس‌های مخفی شین‌بت به بنیامین نتانیاهو و ایهود باراک وارد آورد.

این نشریه ایتالیایی افزود: نمی‌توان با «غیرمسوول و تحت‌تأثیر محرومیت‌های شخصی» خواندن رئیس سابق شین‌بت (آن گونه که نخست‌وزیر و وزیر دفاع اظهار می‌دارند)، از او خلاصی یافت. به این دلیل ساده که او تنها فردی نیست که سیاست شدت‌عمل علیه ایران را تقبیح می‌کند و در این راه هم تنها نیست. در مورد مئیر داگان، رئیس سابق موساد، سازمان جاسوسی دیگر اسرائیل چه باید گفت که در ماه مارس حمله به ایران را «ابلهانه‌ترین چیزی» خوانده بود که «تاکنون شنیده است.»؟

از سوی دیگر، رئیس کنونی نیروهای دفاعی اسرائیل، یعنی ژنرال بنی گانتز دقیقاً در شصت و چهارمین سالروز استقلال اسرائیل مصاحبه‌ای با روزنامۀ هاآرتص انجام داد تا اظهار دارد که «ایران هنوز راه بدون بازگشت یعنی همان راهی را که منجر به ساخت بمب اتمی می‌گردد، در پیش نگرفته است» و در حال غنی‌سازی اورانیوم به میزان بیست درصد است، یعنی همان مقداری که برای اهداف غیرنظامی به کار می‌آید.

تصفیه جبهه اصلاحات

تصفیه جبهه اصلاحات از عناصر تندرو در دستور کارسید محمد خاتمی قرار گرفته است.

به نوشته سایت مشرق، خاتمی معتقد است در پایان فصل بهار باید این تصفیه به پایان رسیده و کار انتخاباتی ریاست جمهوری یازدهم با یک بیانیه حزبی و یک اعلام موضع کلید بخورد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ