ناگفته های وزیر هاشمی از دفن هاله سحابی

۲۷ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روزنامه قانون نوشت : عیسی کلانتری وزیر کشاورزی دولت هاشمی iبه بیان ناگفته هایی از روز جانباختن مرحوم هاله سحابی در جریان مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم عزت الله سحابی پرداخت.

وی در این باره می گوید: ” من iبه پیشنهاد کسی در این مراسم شرکت نکردم. داماد آقای سحابی (دکتر شامخی) که همسر خانم هاله سحابی بود سال‌ها مشاور من بود و با هم رفت و آمد خانوادگی داشتیم. من iبه سبب دوستی در این مراسم شرکت کردم و موظف iبه شرکت بودم. من با آقای دکتر شامخی دوستی ۳۰ ساله دارم. ایشان رئیس موسسه تحقیقات جنگل و مرتع بود وقتی که من رئیس سازمان جنگل و مرتع بودم. پیش از من هم مشاور وزیر کشاورزی بود و خود آقای سحابی هم انسان خوبی بود.”

کلانتری درباره بگو مگوی خود با ماموران هم می گوید: “خوب من آنجا وظیفه داشتم جلوی تندروی‌ها را از هر دو طرف بگیرم. چون هم خانواده دکتر شامخی نسبت iبه من لطف داشتند و هم دوستان امنیتی می‌خواستند تندروی کنند. شاید بودن ما و بعضی از دوستان دیگر سبب شد مراسم با آرامش برگزار شد. بعضی از دوستان قضایی می‌خواستند حق را از خانواده شامخی بگیرند و می‌گفتند حقی نسبت iبه جنازه ندارند. ”

وی خاطرنشان کرد : ” ساعت ۱۱:۳۰ فهمیدم که همسر دکتر شامخی فوت کرده‌‌اند و چون iبه تشییع جنازه آقای سحابی هم بدلیل تغییر ساعت نرسیده بودم iبه محض شنیدن این خبر ناگوار iبه سمت منزل آقای شامخی رفتم. از حدود ساعت ۱ بعدازظهر در منزل آقای شامخی بودم .غرض اصلی ام عرض تسلیت بود. منزل آقای شامخی نزدیک دانشکده مدیریت در گیشا بود ، iبه همین سبب من بسیار سریع رسیدم . دیدم خانه محاصره است. محوطه و منطقه محاصره شده بود.”

کلانتری افزود : “من با نشان دادن کارت شناسایی وارد شدم و دیدم نیروهای امنیتی و قضایی با فرزندان مرحوم خانم سحابی iبه حالت درگیری رسیده‌اند چون ماموران می‌گفتند شما حق تشییع جنازه ندارید و ما خودمان این کار را انجام می‌دهیم که بسیار غیرمنطقی بود. دیدم اگر دخالت نکنم ممکن است iبه درگیری بیشتری بینجامد. iبه هر حال این خانواده در یک روز دو نفر را از دست داده بودند. با معاون دادستان و معاون استاندار تهران تلفنی صحبت کردم بالاخره با صحبت‌‌هایی که با هر دو طرف داشتم جنازه ساعت ۵ از منزل خارج شد و برای غسل iبه iبهشت زهرا برده شد تا غروب طول کشید و نهایتا ایشان شب در لواسانات دفن شدند.”


خبرگزاری انتخاب |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ