نباید به دشمنان اجازه انحراف ظرفیت‌های جدید جهان اسلام به سوی اختلافات قومی و مذهبی را داد/ راه حل سوریه توقف خشونت و برقراری گفتگوهای ملی و انتخابات است

دیدار وزیر مشاور در امور خارجه قطر با دکتر جلیلی؛

خالد بن محمد العطیه، وزیر مشاور در امور خارجه قطر در حاشیه نشست دو روزه وزیران امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در آستانه اجلاس سران در تهران، عصر امروز با دبیر شورای امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ خالد بن محمد العطیه، وزیر مشاور در امور خارجه قطر در حاشیه نشست دو روزه وزیران امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در آستانه اجلاس سران در تهران، عصر امروز با دبیر شورای امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر جلیلی در این دیدار بیداری اسلامی در کشورهایی چون مصر و تونس را که در دوره جنگ ۲۲ روزه غزه رژیم‌های حاکم بر آنها ساکت یا حامی رژیم صهیونیستی بودند، فرصت جدیدی برای مقابله امت اسلامی با رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان آن دانست و نسبت به توطئه های دشمن برای  منحرف ساختن ظرفیت‌های جدید امت اسلامی به سمت اختلافات قومی و مذهبی هشدار داد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای  عالی امنیت ملی با یادآوری نقش ملت و دولت سوریه در جبهه مقاومت تنها راه حل مساله سوریه را توقف خشونت‌های و انجام گفتگوهای ملی عنوان و تاکید کرد، ملت‌های هرگز باور نمی‌کنند که آمریکا و رژیم صهیونیستی حامی دموکراسی برای مردم منطقه باشند.

در این دیدار وزیر مشاور در امور خارجه قطر نیز با اشاره به مشترکات فراوان کشورش با جمهوری اسلامی ایران نگاه قطر به مناسبات تهران – دوحه را بسیار مهم و راهبردی عنوان کرد و خواستار تعمیق و گسترش مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف شد.

انتهای پیام/ب۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ